گودرزی نوشت:بروجرد می‌تواند و ظرفیت کافی برای تأمین بخشی از بودجه دولت را دارد، به‌شرط آنکه دولت ظرفیت‌های مهم بروجرد را دریابد و به شکوفایی آن کمک کند.

 به گزارش سفیرافلاک، به‌راستی رهاورد سفر روسای جمهور در سالیان گذشته برای بروجرد چه بوده است؟

_آیا اندکی از فقر مردم کاسته شده است؟

_آیا درصدی از میزان بیکاری مردم این منطقه کم شده است؟

_آیا صنایع مادر و ملی در این سفرها مصوب و اجراشده است؟

_آیا خواسته‌ی ما از بالاترین مقام اجرایی کشور یک یا چند طرح ملی خواهد بود یا احداث یک میدان و چند پل و …؟

باید ملی فکر کرد و منطقه ایی عمل کرد

همه‌ی ما باید خواستار لغو واگذاری تاراج گونه‌ی نساجی بروجرد شویم. نساجی قلب بروجرد است؛ که بقول بهرام بیرانوند نماینده سابق بروجرد با ۲۴ میلیارد تومان جنی در انبارش به قیمت ۱۲ میلیارد فروخته شد.

حالا که خیلی از این واگذاری‌ها ملغی شده، باید مردم بروجرد هم بتوانند صنایع خود را پس بگیرند، همه باید یک‌صدا خواستار اجرایی شدن طرح‌های ملی در بروجرد باشیم.

باید خواستار فعال شدن ستاد احیای صنایع بروجرد باشیم. ما بیش از همه بخش‌ها، ظرفیت در بخش کشاورزی داریم. ما نیازمند ستاد ترویج هستیم.

باید خواستار اختیارات بیشتر برای فرمانداری ویژه بروجرد باشیم. بخصوص در بخش بودجه و اعتبارات. مرکز استان سال‌ها است که بودجه را به خزانه برمی‌گرداند، اما در بروجرد هزینه نمی‌کند تا جایی که داد رئیس دولت و نهم و دهم هم درآمد

ما اگر خواستار برون از وضعیت فعلی هستیم، باید نسبت به احداث فرودگاه مشترک با ملایر و نهاوند مصر باشیم. زیرساخت‌های ارتباطی در حد ۵۰ سال پیش باقی‌مانده.

 ما باید از رئیس دولت سیزدهم بخواهیم که نسبت به اختصاص بودجه به احداث صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی اهتمام فرمایند، باید خواستار تأسیس و رونق اتاق بازرگانی بروجرد باشیم. ما نیازمند گمرک در بروجرد برای صادرات محصول کارخانه‌های بروجرد و محصولات ناب بروجرد هستیم.

دولت سیزدهم باید به تکالیف قانونی خود در بخش اشتغال و مبارزه با بیکاری عمل کند و مردم بروجرد را یاری کند. بیکاری بلای خانمان‌سوز ما شده و متولی ندارد. برخی مسئولان محلی هم از این معضل سو استفاده کردند.

ما باید خواستار تکمیل سدهای بروجرد و نیز تخصیص حق آبه به کشاورزان بروجرد باشیم، باید اصرار به تأسیس دانشگاه علوم پزشکی و بخصوص دانشکده داروسازی داشته باشیم.

ما دو کارخانه بزرگ داروهای دامی و انسانی راداریم که قادر به تربیت و آموزش نیروی انسانی در بروجرد نیستند.

رئیس دولت سیزدهم باید حصار مرکز استان را بشکند و به شهرهای استان هم‌سفر کند و از نزدیک مصائب مردم این شهرها را ببیند.

استان فقط خرم‌آباد نیست

بروجرد می‌تواند و ظرفیت کافی برای تأمین بخشی از بودجه دولت را دارد، به‌شرط آنکه دولت ظرفیت‌های مهم بروجرد را دریابد و به شکوفایی آن کمک کند.

ما خواستار ساماندهی خیریه‌ها در بروجرد هستیم. وضعیت خیریه‌ها مناسب نیست. باید از کارکردهای آن‌ها بازرسی به عمل آید.

انتهای پیام/

  • نویسنده : مجید گودرزی، کارشناس سیاسی