آشتاب گفت: شرکت های تعاونی استان لرستان از ابتدای سالجاری تاکنون انواع محصولات تولیدی خود را به مبلغ 18 هزار و 852 دلار به کشورهای همجوار صادر کرده اند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از  روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان، علی آشتاب توسعه بخش تعاون را یکی از راهبردهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ایجاد اشتغال عنوان کرد و اظهار داشت: تعاونی ها با تجمیع سرمایه های کوچک و خرد و استفاده از ظرفیت فکری و کار گروهی می توانند در توسعه اقتصادی منطقه ای و یا ویژه ایجاد فرصت های شغلی، نقش تاثیر گذاری را ایفا کنند.

وی با اشاره به رویکرد این اداره کل در حمایت و پشتیبانی ازتعاونی های استان افزود: در هشت ماهه سالجاری با تشکیل ۴۵ تعاونی در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی و عضویت ۶۰۰ نفر زمینه سرمایه گذاری ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در استان فراهم شده که منجر به تولید و اشتغال خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه ۷ طرح تعاونی در هشت ماهه سالجاری برای دریافت ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند، تصریح کرد: این هفت تعاونی زمینه ایجاد اشتغال ۱۵۳ نفر را فراهم کرده اند و همچنین مشکلات ۲۰ شرکت تعاونی دیگر  استان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گرفته و در این زمینه مصوباتی جهت اعطای تسهیلات سرمایه در گردش تصویب شده است.

آشتاب عنوان کرد: شرکت های تعاونی استان لرستان از ابتدای سالجاری تاکنون انواع محصولات تولیدی خود را به مبلغ ۱۸ هزار و ۸۵۲ دلار به کشورهای همجوار صادر کرده اند.

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان توانمند سازی و افزایش بهره وری در این تعاونی ها را با ارتقاء سطح دانش و آموزش های تخصصی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در این خصوص کارشناسان این اداره کل با همکاری جهاد دانشگاهی استان و با هدف افزایش دانش تولید در عرصه اقتصادی ۱۲ هزار و ۹۴۴ نفر ساعت آموزش های عمومی، تخصصی، حقوقی و مدیریتی برای تعاونگران لرستانی ارائه کرده اند.

انتهای پیام/