مقبره شهدای گمنام الیگودرز که بر اثر بارش شدید باران دچار ریزش شده، نیازمند تسریع در بازسازی است.

به گزارش سفیرافلاک، براثر بارش شدید باران در ۱۴ آبان ماه سال جاری بخشی از سقف مقبره شهدای گمنام الیگودرز فروریخت؛ مسئولان شهرستان و جمعی از نیرو‌های بسیجی در این مکان به جهت بررسی و پیگیری‌های مربوطه حضور یافتند، در این راستا هرگونه تردد در این مکان تا اطلاع ثانوی و رفع مشکل ممنوع اعلام شد.

درصورتی‌که جدیت مسئولان درزمینهٔ رفع مشکلات باشد شاهد پیشروی در کار و رفع موانع آن خواهیم بود.

ضرورت احداث حسینیه در جوار شهدای گمنام الیگودرز

یکی از شهروندان الیگودرز در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: پنجشنبه هر هفته، مردم الیگودرز به جهت زیارت قبور مطهر شهدای گمنام در این مکان حضور می‌یابند و مراسم‌هایی توسط هیئت‌های مذهبی در این مکان برگزار می‌شود که در فصول سرد سال به علت عدم وجود حسینیه، این مراسمات برگزار نمی‌شود.

وی افزود: از مسئولان ذی‌ربط انتظار داریم درزمینهٔ احداث حسینیه و محلی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در جوار قبور این شهدای والامقام اهتمام داشته باشند.

راه‌اندازی حساب مشترکی جهت دریافت نذورات

داراب علی بخشی، دبیر هیئت‌امنای مقبره شهدای گمنام الیگودرز در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در اولین جلسه اعضای هیئت‌امنا مقبره شهدای گمنام الیگودرز توفیق خدمتگزاری به شهدا فراهم شد. درزمینهٔ راه‌اندازی حساب مشترکی جهت دریافت نذورات و کمک‌های مردمی و هم‌چنین ترمیم و بازسازی سقف مقبره شهدای گمنام شهرستان مصوباتی صورت گرفت.

وی عنوان کرد: سقف مقبره با بتن و سرامیک در حال عملیات تعمیر، بازسازی و ایزوگام مناسب بوده تا در آینده با مشکلی مواجه نشود و امیدواریم تا دو هفته آینده این پروژه به پایان برسد.

دبیر هیئت‌امنای مقبره شهدای گمنام الیگودرز تصریح کرد: تمثال ۶۱۲ شهید شهرستان در سنگ‌هایی به ابعاد ۵۰ در ۵۰ حکاکی می‌شود و در کنار قبور مطهر شهدای گمنام نصب خواهد شد و درصدد هستیم برای سال آینده کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اعتباری جهت احداث حسینیه و یک موسسه فرهنگی تخصیص دهد، امیدواریم با ساخت و توسعه این مکان شاهد برگزاری مراسمات در طول سال باشیم.

لزوم توسعه فضای مقبره شهدای گمنام

علی میرزا بسحاق شهردار الیگودرز در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: براثر بارندگی‌های سال‌های گذشته، سقف مقبره شهدای گمنام الیگودرز اخیراً دچار ریزش شد که با پیگیری‌های صورت گرفته در حال بازسازی آن هستیم.

 وی افزود: وضعیت مقبره یادمان شهدای گمنام الیگودرز، زیبنده این شهرستان نیست، در این راستا اعضای هیئت‌امنا به جهت توسعه و تکمیل مقبره طرحی را مهیا نموده‌اند که در صورت تصویب نهایی و تأمین اعتبار سال آینده اجرایی خواهد شد.

شهردار الیگودرز عنوان کرد: اضافه شدن ۸۰ متر دیگر به فضای مقبره شهدا، تعمیر و بازسازی دیوار جداکننده و نصب تمثال ۶۱۲ شهید شهرستان در این محل ازجمله موارد مدنظر در این طرح است.

انتهای پیام/