غفوری نژاد با اشاره به هزینه 21 میلیارد تومانی برای سیستم گرمایشی مدارس استان، گفت: ۷۰۰ کلاس درس به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شد.

امیر غفوری نژاد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: سال گذشته ۲۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استان در نظر گرفته شد که ۷۰۰ کلاس درس در قالب ۲۲۰ آموزشگاه مجهز به سیستم گرمایشی شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه بخشی از این میزان اعتبار تامین نشد اما تلاش هایی صورت گرفت تا مابقی هزینه مورد نیاز از سایر منابع تامین شود تا کلاس های درس از سیستم گرمایشی استاندارد بهره مند گردند.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان تصریح کرد: در حال حاضر همه ۷۰۰ کلاس درس مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد شده و تنها چند مدرسه باقی مانده که طی این روزها تکمیل و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

غفوری نژاد عنوان کرد: با توجه به اینکه در برخی از مناطق استان، مدارسی هستند که از بخاری گازی استفاده می کنند، تلاش شده تا زمانی که مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد می شوند، بخاری های آنها بروز شود.

وی بیان کرد: طبق برآورد صورت گرفته برای اینکه همه کلاس های درس استان مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد شوند بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

انتهای پیام/