حسنی مقدم گفت: سطح زیر کشت زعفران در لرستان ۵۰۰ هکتار است که پیش‌بینی می‌شود از این مقدار سطح، حدود ۲ تن محصول برداشت شود.

 

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان، اسفندیار حسنی مقدم اظهار داشت: ۵۰۰ هکتار از اراضی استان به زیر کشت زعفران رفته و هم اکنون ارزش تقریبی برداشت زعفران در استان ۶۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان جهادکشاورزی کشت و توسعه گیاهان دارویی است، افزود: در همین راستا طی چند سال گذشته کشت محصول زعفران در دستور کار ما قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود از این مقدار سطح، قریب دو تن محصول برداشت شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان با اشاره به اینکه کشت این گیاه دارویی برای هزار نفر در استان اشتغال ایجاد کرده است، گفت: ارزش تقریبی زعفران لرستان بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان است و سازمان جهادکشاورزی استان از این کشت حمایت می‌کند که به کشاورزان لرستانی توصیه می شود این گیاه دارویی را کشت کنند چرا که درآمد بسیار مناسبی داشته و برای فروش آن نیز مشکلی وجود ندارد.

حسنی مقدم بیان کرد: همچنین علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری روی این گیاه دارویی می‌توانند برای برندسازی و بسته‌بندی به سازمان جهادکشاورزی لرستان مراجعه کنند که مجوزهای لازم را بگیرند تا زعفران استان با برند خاص خود در بازار عرضه شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان به کیفیت زعفران استان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه عطر، طعم و رنگ آن نسبت به سایر استان‌ها ممتاز است، خاطرنشان کرد: خاک منطقه حاصل‌خیز بوده و دارای شرایط آب و هوایی مناسب‌تری است.

انتهای پیام/