زیویار گفت: برای برون رفت از بن بست کنونی به وجود آمده در زمینه‌های اقتصادی، لازم است زمینه حضور سرمایه گذاران را در لرستان فراهم سازیم و به دنبال تکمیل پروژه های اقتصادی و عمرانی راکد باشیم.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: برنامه های دولت در لرستان بر پایه رفع محرومیت ها و مشکلات با تکیه بر داشته های استان و استفاده از ظرفیت های داخل و خارج استان خواهد بود.

وی بروجرد را از مهمترین نقاط استان و مهد پرورش علمای بزرگی همچون آیت الله بروجردی عنوان نمود و افزود: علما و فرهیختگان این شهر تاریخی در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و صیانت از آن در سالهای پس از انقلاب اثر گذار بوده اند.

استاندار لرستان تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و تحریم ها به ویژه در سال‌های اخیر از مهم ترین مسائل کشور بوده و اهمیت این موضوع را می توان در نامگذاری سال ها از طرف مقام معظم رهبری (مدظله) با عناوین اقتصادی به خوبی استنباط کرد.

زیویار تاکید کرد: لرستان علیرغم آنکه در مشارکت های سیاسی در رده پنج استان اول کشور به حساب می‌آید اما متاسفانه در مسائلی مانند تورم و بیکاری جایگاه مناسبی ندارد و نباید این مشکلات در مناسبات سیاسی استان اثرگذار شود که لازمه آن رسیدگی به نیازهای مردم است.

وی بیان کرد: سرمایه انسانی یکی از ظرفیت های مهم استان به شمار می رود که متاسفانه بخشی از افراد اثر گذار لرستانی در خارج از استان حضور دارند و بسیار مهم است که برای رفع مشکلات به ویژه در زمینه های اقتصادی و فرهنگی از ایده ها و خلاقیت های آنان بهره ببریم.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: برای برون رفت از بن بست کنونی به وجود آمده در زمینه‌های اقتصادی، لازم است زمینه حضور سرمایه گذاران را در لرستان فراهم سازیم و به دنبال تکمیل پروژه های اقتصادی و عمرانی راکد باشیم.

زیویار گردشگری را از دیگر عوامل موثر در توسعه استان برشمرد و گفت: لرستان یک استان چهارفصل به شمار می رود که جاذبه های خدادادی بسیاری در آن وجود دارد و لازم است با بهره گیری از این ظرفیت، بدرستی در راه توسعه گام برداشت.

وی افزود: برای حل مشکلات و توسعه استان خواستار ارائه ایده ها و نقطه نظرات هستیم که زمینه استفاده از این ظرفیت با برگزاری و استقبال از نشست‌های هم اندیشی فراهم می آید.

انتهای پیام/