اسماعیلی با بیان اینکه هدف اصلی از مذاکرات لغو همه تحریم ها همراه با عزت و اقتدار است، گفت: تیم مذاکره کننده ایران از اقتدار و منطق بالایی برخوردار است.

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: تیم مذاکره کننده در دولت جدید براساس منافع ملت ایران و شاخص هایی که مد نظر بود، فعالیت خود را در مذاکرات آغاز کرد و با توجه به قدرت، اقتدار، عزت و ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران، امروز تیم مذاکره کننده با دست پُر در مذاکرات حضور پیدا کرده است.

وی افزود: طرف مقابل، دشمن است و نمی توان هیچگاه به دشمن اعتماد کرد و در این میان عده ای که وابستگی شدید به غرب دارند و غرب را دوست خود می دانند تلاش دارند تا جریان را تخریب کنند ولی تیم مذاکره کننده در این دولت، بدون توجه به حاشیه ها به صورت برنامه ریزی شده اهداف را پیش می برند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: هدف اصلی در این مذاکرات، برداشتن تحریم هاست ولی طرف مقابل تلاش دارد تا از هر فرصتی به نفع خود استفاده کند، البته کشورهایی هستند که در زمین آمریکا بازی می کنند ولی وقتی انزوا و انفعال آمریکا را ببینند قطعا نظرشان تغییر خواهد کرد.

اسماعیلی عنوان کرد: در بین مذاکرات، باز هم آمریکا به دنبال وضع تحریم های جدید است که نشان از پلید بودن آنها دارد و هدف آنها این است که قدرت ما را تضعیف کند و این در حالیست که عدم برداشتن تحریم ها سبب می شود تا ضربه سنگین تری به خودشان وارد شود چرا که گشایش بسیاری از مشکلات به واسطه توانمندی های این کشور و به همت فرزندان ایران میسر است.

وی بیان کرد: مذاکرات با منطق ادامه پیدا می کند و ایران ثابت کرده که نگاه به غرب ندارد و با تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

انتهای پیام/