دالوند گفت: سهم استان لرستان در جهش مسکن 88 هزار واحد است.

به گزارش سفیرافلاک، احمدرضا دالوند عصر امروز در بازدید وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه خرم آباد، اظهار داشت: وضعیت زیر ساخت هایی که در استان داریم، مناسب نیست و حضور وزیر راه در استان و بررسی آنها، بسیاری از مشکلات را برمی دارد.

وی افزود: یکی از مطالبات کلی که در استان وجود دارد راه آهن است و کمتر مرکز استانی است که فاقد راه ریلی باشد که لرستان یکی از استان هایی است که استارت ریلی آن از سال ۹۲ زده شد و بنا به دلیلی کار متوقف شده است.

معاون عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: راه آهن فعلی که از مرکز به جنوب کشور، این ارتباط را برقرار می کند، قسمتی که از استان عبور می کند ۸۰ سال پیش احداث شده فرسوده و ظرفیت ترافیکی بیش از این را ندارد و اگر حادثه ای رخ دهد شاید این ارتباط قطع شود، همچنین با آنتنی ۲۷ کیلومتری که دسترسی بروجرد را دارد و ملایر و غرب کشور را متصل می کند، حائز اهمیت است که انتظار داریم در این سفر و در این راستا اتفاقات خوبی رخ دهد.

دالوند با اشاره به جهش مسکن گفت: جهش مسکن یکی از ابتکارات دولت جدید است که طرح موفقی خواهد بود اما مشکل اصلی که ما الان در استان داریم و یک نوع چالش است که باید فکری شود، تامین زمین بوده که در مرکز استان زمینی وجود ندارد، با توجه به شرایط توپوگرافی مشخص است و در این مدت بررسی هایی صورت گرفت.

وی بیان کرد: در نهایت به این نتیجه رسیدم که دستگاه هایی که اندک زمینی دارند از آن استفاده کنیم و اگر کارهایی صورت نگیرد چاره ای جز این کار وجود ندارد، البته در اکثر شهرها این مشکل را داریم از جمله خرم آباد و دورود که در دورود ظرفیت خوبی وجود دارد که تمام زیرساخت های لازم آماده است باید گفت که بیشترین مستاجر در دورود وجود دارد.

معاون عمرانی استانداری لرستان عنوان کرد: در خرم آباد ۷۸ هکتار زمین مربوط به ارتش است و آمادگی دارند که به یک تفاهم نامه تبدیل شود تا مشکل حل شود که در مجموع ۸۸ هزار واحد سهمیه استان است.

دالوند خاطرنشان کرد: لرستان در زیر ساخت مشکل داریم از جمله جاده ای که به پلدختر می رود، اگر بارندگی رخ دهد خطرناک است و باید چاره اندیشی شود، همچنین چهارخطه هایی داریم که مقداری از کارهای آنها انجام شده و در برخی از موارد نقاط حادثه خیزی وجود دارد که در برخی از شرایط باید بسته شوند.

وی با اشاره به فرودگاه خرم آباد خاطر نشان کرد: درفرودگاه، پرواز مشهد کمترین توقع مردم این استان است و بخش خصوصی انجام می دهد البته در مسیر خرم آباد به تهران هم گاهی مشکل وجود دارد که نیازمند رسیدگی است.

انتهای پیام/