کاملی با اشاره به اینکه توسعه حمل و نقل هوایی کوچک ضروری است، گفت: حوزه گردشگری در لرستان مغفول مانده است.

به گزارش سفیرافلاک، علی کاملی عصر امروز در بازدید وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه خرم آباد، اظهار داشت: تجهیزات، امکانات و نیروی متخصص در این بخش وجود دارد و تنها چیزی که نیست این است که به بخش گردشگری این استان توجه نشده و همین سبب شده تا خیلی از شرکت های هواپیمایی تمایل نداشته باشند.

وی افزود: لرستان، استانی گردشگر پذیر بوده و مواهب طبیعی زیادی دارد که در این راستا حمل و نقل هوایی کوچک می تواند نقش مهمی داشته باشد ولی دولت توان این را ندارد البته برخی باندهای آسفالت داریم مانند دورود که برای حمل و نقل زیر ۱۹ نفر مناسب است که راه اندازی شود و اگر راه و شهرسازی همکاری کند می توان اقداماتی را انجام داد.

مدیر فرودگاه خرم آباد تصریح کرد: از سوی دیگر استفاده از حمل و نقل هوایی بار در این مسیر می تواند رونق داشته باشد که با توجه به تولید محصولات کشاورزی و در کنار آن واردات تجهیزات که با بارهوایی جابه جا می شود حائز اهمیت است البته منطقه ویژه اقتصادی که در مجاورت فرودگاه قرار دارد، همچنین مطالعات راه آهن تهران_ خرم آباد_اندیمشک که اگر حمل و نقل ترکیبی راه اندازی شود می توان شاهد توسعه و رونق در این بخش بود.

کاملی بیان کرد: کارهای خدماتی و حمل و نقل هوایی ترکیبی موجب اشتغالزایی و توسعه می شود.

وی با بیان اینکه فرودگاه نباید وارد محدوده شهر شود، گفت: به راه و شهرسازی اعلام شود که در حریم شهرها نباشد، جاده و موانع دیگر سبب شده ۲۸۸ متر از طول باند را از دست دادیم که رقمی معادل ۳۵ میلیارد تومان هزینه است.

مدیر فرودگاه خرم آباد با اشاره به اقدامات عمرانی در این بخش اظهار داشت: بهسازی ترمینال و محوطه فاز اول با هزینه پنج میلیارد تومان، روشنایی باند، بهسازی دیوارهایی که از سیل آسیب دیدند، دوربین پایش تصویری با هزینه سه میلیارد، بهسازی اماکن و ابنیه فرودگاه با دو میلیارد، احداث نمازخانه و ارتقای سطح ایمنی نیز طی این مدت انجام شده است.

وی بیان کرد: برای رونق و توسعه پیشنهادهایی ارائه شده که یکی از مشکلات این است که پروازهای فرودگاه زیاد نیست و این استان حداقل روزانه سه پرواز به تهران را جوابگو است و روزی دو پرواز حداقل باید انجام شود.

انتهای پیام/