قاسمی گفت: 1400 میلیارد تومان اعتبار برای حوزه راه به استان لرستان اختصاص یافت.

به گزارش سفیرافلاک، رستم قاسمی امشب در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: پروژه طرح توسعه فرودگاه خرم آباد تا بهمن افتتاح می شود و استان تقاضای پروازهای بیشتر برای خرم آباد به تهران، مشهد و عتبات را دارد که این محدودیت وجود دارد ولی با طرح تحول هوایی این مشکل برای بسیاری از شهرها حل می شود.

وی افزود: در بحث جاده ای هشت هزار کیلومتر راه در استان داریم، آزادراه از خرم آباد تا بروجرد زیر بار ترافیک رفته و بروجرد به اراک فعلا قراردادی با قرارگاه خاتم بسته شده که تا پایان دولت تمام می شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ۲۰۰ کیلومتر چهار خطه در حال احداث داریم که مبادی ورودی استان است که بخشی تا پایان سال آینده و بخشی تا پایان دولت به اتمام می رسد، همچنین مسیر خرم آباد پلدختر که بخشی از راه تخریب شده و در طرح جدید سه پیمانکار مشغول شدند و اعتبار پیش بینی شده است .

قاسمی عنوان کرد: اعتباری که در سفر به استان در بخش راه در نظر گرفته شده هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که در پروژه ها تقسیم شده و پروژه ها را به تحرک وامی دارد.

وی بیان کرد: راه آهن خرم آباد به دورود در سال ۹۲ کلنگ زنی شده که ۱۲۰ کیلومتر است و ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای این پروژه ظرف ۱۰ روز زمانبدی شود که ۱۰ هزار میلیارد تومان برای اتمام طرح نیاز است.

وی با اشاره به طرح ملی مسکن گفت: ۸۰ هزار واحد تا چهار سال باید در استان ساخته شود و تعداد ثبت نام شدگان ۹۳ هزار نفر است که امروز هفت هزار و ۵۰۰ واحد آغاز شد و به دلیل وضعیت توپوگرافی مشکل زمین وجود دارد و تا پایان سال زمین تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/