مدنی با اشاره به تنش آبی در ۵۰۰ روستای استان لرستان گفت: آب‌رسانی به روستاهای‌ زیان‌دیده از طرح قمرود پیگیری می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، سید امیر حسین مدنی امشب در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: جمعیت روستایی در کشور ۲۶ درصد و در استان ۳۵ درصد است، همچنین هزار و ۶۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در لرستان وجود دارد.

وی افزود: در برق وضعیت خوبی وجود دارد، در آب تنش آبی ۵۰۰ روستا دیده می شود که باید با تدبیر این مشکل حل شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تصریح کرد: در وضعیت راه روستایی مشکل داریم به طوری که ۱۵ هزار کیلومتر اولویت راه روستایی داریم که با تکمیل اینها با همکاری قرارگاه خاتم می توان سالی چهار هزار کیلومتر انجام داد که طی چهار سال بتوان کار پیش برد.

مدنی تصریح کرد: در مسکن مقاوم سازی شده استان وضعیت خوبی دارد، در کشور ۴۵ درصد و در استان ۷۰ درصد است ولی در کلاس درس مقاوم سازی شده وضعیت از نرمال کمتر است، همچنین در بحث گاز ۹۰ درصد روستاها گاز رسانی شده ولی در ذلقی مشکل داشتند که جزء مصوبات است.

وی بیان کرد: مشکل در کشور این است که روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار دهیاری نداریم و از امکانات دولتی بهره مند نمی شوند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: مشکل شهرستان الیگودرز ۹۹ روستای آسیب دیده از انتقال آب قمرود به استان های دیگر بوده که این روستاها جزء مصوبات سفر است، منطقه ای به نام بخش زز و ماهرو وجود دارد که گردنه ای دارد که هفت متر برف می گیرد و سه ماه ارتباط مردم این ۳۰ هزار نفر قطع می شود و درخواست داشتند دو کیلومتر تونل زده شود که مردم تردد کنند که نیاز به اعتبار دارد.

مدنی خاطرنشان کرد: در حوزه اعتبار دهیاری ها چند سرفصل دیده شده که مهمترین آن ارزش افزوده کالا و خدمات است چون استان های برخوردار از ارزش افزوده بیشتری برخوردار هستند ولی برای استان های کم برخوردار اینگونه نیست و لازم است که اعتبارات به صورت عادلانه توزیع شود.

انتهای پیام/