آیت الله رئیسی به اهمیت احداث سد معشوره در جهت رشد و توسعه کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: احداث این سد باید انجام شود، البته بسیار زودتر از اینها باید این اقدام انجام می‌شد و امروز وظیفه داریم عقب‌ماندگی موجود در این زمینه را با سرعت جبران کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در نشست تخصصی با کشاورزان و دامداران لرستان اظهار داشت: لرستان ظرفیت های بسیاری در حوزه‌های کشاورزی، دامداری، گیاهان دارویی، زنبورداری، آبزی پروری و مرغداری دارد و این استان دارای ظرفیت‌های فراوانی برای رشد و توسعه مانند نعمت خاک حاصل خیز است.

وی به اهمیت احداث سد معشوره در رشد و توسعه کشاورزی استان اشاره کرد و افزود: احداث این سد باید انجام شود، البته بسیار زودتر از اینها باید این اقدام انجام می‌شد و امروز وظیفه داریم عقب‌ماندگی موجود در این زمینه را با سرعت جبران کنیم.

رئیس جمهور بر حمایت از نوآوری‌ و کسب و کارهای نوین در حوزه کشاورزی اشاره و عنوان کرد: فعالیت در بخش‌هایی مانند گیاهان دارویی و صادرات این محصول می‌تواند ارزآوری زیادی برای کشور داشته باشد.

وی بیان کرد: باید از فعالیت کارآفرینان و کشاورزان در این حوزه حمایت شود ضمن اینکه این حوزه از ظرفیت اشتغالزایی فراوانی نیز برخوردار است این در حالیست که باید موانع رشد و توسعه کشاورزی استان برطرف شود.

رئیسی بر لزوم ایجاد صنایع تبدیلی اشاره کرد و گفت: امروز در مناطق مختلف کشور از جمله لرستان نیازمند راه‌اندازی صنایع تبدیلی هستیم تا از خام‌فروشی جلوگیری شود و ارزش افزوده زیادی برای کشاورزان تامین شود که حمایت‌ها و پشتیبانی لازم مسئولان را می طلبد.

وی خاطرنشان کرد: با مدیریت درست آب می‌توان کمبودها را جبران و آب را برای مصارف شرب، صنعتی و کشاورزی تامین کرد، دولت سعی دارد در راستای مکانیزه کردن مزارع، به نوعی حمایت کند که مکانیزه کردن مزارع توسط کشاورزان، دامداران و کارآفرینان انجام شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین محل برای مصرف امکانات و ظرفیت‌های مالی کشور اختصاص تسهیلات به بخش کشاورزی و دامداری کشور است، خاطرنشان کرد: دولت برای راه‌اندازی صنایع تعطیل شده و نیمه تعطیل استان به منظور برطرف کردن بخشی از بیکاری جوانان تاکید دارد.

انتهای پیام/