ساداتی نژاد گفت: الشتر منطقه مستعدی است ولی مردم این شهرستان از محرومیت رنج می برند.

به گزارش سفیرافلاک، جواد ساداتی نژاد ظهر امروز در سفر به الشتر اظهار داشت: منطقه الشتر منطقه فرهنگی و صاحب نام است که تاریخ بسیار خوبی دارد و از نظر نخبگانی هم در کشور زبانزد است.

وی افزود: این منطقه از نظر کشاورزی در بخش شیلات دارای مقام و جایگاه است، در بخش باغداری هم دارای جایگاه خوبی است و دارای زمین حاصلخیز است اما عمده ترین مشکل در این منطقه که شناسایی شده، کمبود صنایع غذایی بوده و نقصی است که در این زنجیره وجود دارد که از محل مصوبات سفر و هم از سرمایه گذاران دعوت می شود تا برای رفع این مشکل اقدام شود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در حوزه شیلات، این منطقه رتبه بالایی دارد اما فعالان این حوزه نیاز به تسهیلات دارند که از مصوبات سفر برای رفع این مشکل و تکمیل زیر ساختها که دارای نقص است بهره مند شوند.

ساداتی نژاد عنوان کرد: در باغداری نیز، ترویج و توسعه سرشاخه کاری برای اینکه باغات اصلاح شوند، مد نظر است که این یکی از ماموریت های سازمان جهاد کشاورزی است البته این استان در گیاهان دارویی از ظرفیت خوبی برخوردار است که در این منطقه رشد و توسعه یابد چرا که کشت گیاهان دارویی نیاز کمتری به آب دارند و در اشتغال نیز موثر می باشند.

وی با اشاره به مطالبات مردمی بیان کرد: تکمیل شبکه فاضلاب یکی از مواردی است که مطرح شده چرا که این پروژه نیمه تمام است و سالهاست احداث شده که تلاش می شود از محل مصوبات سفر این پروژه کامل شود، همچنین در دلفان هم مشکل فاضلاب مطرح شد که ۹۸ درصد شبکه به پایان رسیده که خود مجموعه نیز باید تکمیل شود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: مجموعه ورزشی در این منطقه پیشرفت خوبی نداشته و جوانان این منطقه برای اینکه از اوقات فراغت بهره مند شوند نیاز به این مجموعه دارند که امیدواریم به نتیجه برسد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به جاده الشتر –  بروجرد گفت: مطالبه ای که بسیاری از افراد صحبت کردند، تونل در مسیر جاده الشتر به بروجرد است که می تواند ۱۰۰ کیلومتر مسیر را کاهش دهد البته این پروژه  ۷۰ درصد پیشرفت دارد و فقط تونل مانده که در جلسه جمع بندی صحبت می شود که به نتیجه برسد.

ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: الشتر منطقه مستعدی است ولی از محرومیت هایی رنج می برد و با نگاه رئیس جمهور محترم که نگاه  عدالت محور در استانها است، پیگیری هایی صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: به صورت ویژه این منطقه را خواهیم دید و رئیس جمهور هم در مورد محرومیت این منطقه به بنده توصیه کردند و تلاش می شود بتوانیم مسائل و مشکلات را برطرف نماییم.

انتهای پیام/