آیت الله نیازی گفت: مردم لرستان در طول تاریخ ولایتمدار بودند اما امروز معیشت مردم لرستان رنج آور است که نیاز به رسیدگی دارد.

به گزارش سفیرافلاک، آیت الله هاشم نیازی عصر امروز در دیدار رئیس جمهور با اقشار مختلف مردم اظهار داشت: با توجه به برگزاری جلسات و برنامه ها، خواسته های مردم منعکس شده است ولی برای اینکه بیان خواسته ها تسکین روحیه ای باشد، این موارد و مطالبات را مجدد اعلام می کنم.

وی افزود: مردم لرستان در طول تاریخ ولایتمدار بودند اما امروز معیشت مردم لرستان رنج آور است که نیاز به رسیدگی دارد.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: از مهمترین خواسته های مردم توسعه پتروشیمی، کشت و صنعت، راه اندازی کارخانه چرم و پوست است، با توجه به اینکه سالانه ۳۰۰ هزار راس دام کشتار می شود، تکمیل راه آهن استان و راه های مواصلاتی، رسیدگی به موضوع اشتغال مهم بوده چرا که آسیب های اجتماعی بر اثر بیکاری چهره این استان را مخدوش کرده است.

آیت اله نیازی عنوان کرد: لرستان ۲۷ درصد سنگ تزیینی کشور را دارد ولی پایانه سنگ ندارد، همچنین احداث صنایع تکمیلی در بخش کشاورزی، رسیدگی به طرح های دانش بنیان، تکمیل سد معشوره، حمایت از معلمان غیر انتفاعی با سابقه ۱۸ و ۲۲ ساله و تبدیل وضعیت آنها، ترمیم بافت های قدیمی استان، ایجاد زیرساختها گردشگری با توجه به ظرفیت استان، واگذاری تسهیلات کم بهره به صنوفی که در کرونا آسیب دیده اند از دیگر مطالبات اصلی این استان است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بخش عمده ای از خانوارهای استان تحت پوشش کمیته امداد هستند در خصوص اشتغال برای جوانان باغیرت و باسواد استان اقداماتی صورت گیرد.

انتهای پیام/