آیت الله رئیسی گفت: کرونا آزمونی برای همه دستگاه های متولی مقابله با کرونا بود که کادر درمان و پرستاران در این آزمون با تلاش های شبانه روزی، سربلند و موفق شدند.

به گزارش سفیرافلاک، آیت الله سید ابراهیم رئیسی همزمان با روز پرستار در دیدار با پرستاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد،  اظهار داشت: شخصیت حضرت زینب(س) بهترین الگو برای بانوان و مردان است و پرستاران نیز الگوی صبوری و ایثار هستند.

وی افزود: از ابعاد برجسته شخصیت حضرت زینب(س)، رساندن پیام عاشورا و نقش آفرینی بود که در این واقعه داشتند و از این جهت، بهترین الگو در مهربانی، ایثار و اخلاص هستند که پرستاران درس ایثار و صبوری را به خوبی از حضرت زینب(ع) آموخته اند.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش کادر درمان و پرستاران در ایام کرونا، تصریح کرد: کرونا آزمونی برای همه دستگاه های متولی مقابله با کرونا بود که کادر درمان و پرستاران در این آزمون با تلاش های شبانه روزی، سربلند و موفق شدند.

آیت اله رئیسی خاطر نشان کرد: جامعه پرستاری و مدافعان سلامت در ایام کرونا در خط مقدم خدمت رسانی حضور داشتند و لازم است که وزارت بهداشت و درمان مشکلات پرستاران را تا رسیدن به نتیجه، پیگیری نماید.

وی بیان کرد: در برخی از کشورهای مدعی توسعه یافتگی، در ایام بحرانی کرونا، دارو و تجهیزات پزشکی را در فرودگاه از یکدیگر سرقت می‌کردند ولی در کشور همه تلاش کردند تا به همدیگر کمک کنند.

رئیس جمهور گفت: پرستاران با بالا بردن آستانه تحمل خود با بیماران برخورد کنند و کسی که به عنوان بیمار به مراکز درمانی مراجعه می کند نباید مشکل دیگری به او اضافه شود.

وی اظهار داشت: وقتی فردی برای انجام امورات به ادارات مراجعه می کند، ضروری است که با روی گشاده به او پاسخ داده شود چرا که همه قبل از اینکه پاسخگوی مردم باشیم، در محضر خدا باید پاسخگو هستیم.

انتهای پیام/