کرم الهی گفت: 2240 هکتار زمین برای «طرح نهضت ملی مسکن» در استان لرستان نیاز است.

به گزارش سفیرافلاک، وحید کرم الهی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت هفت هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در لرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از برنامه های مهم دولت مسکن است، کارگروی برای تامین زمین تشکیل دادیم که پیشرفت های خوبی در این راستا صورت گرفته و قدم های خوبی نیز برداشته شده است.

وی افزود: تاکنون در استان ۲۰۰ هکتار زمین به نام سازمان ملی زمین و مسکن گرفته شده البته در برخی از شهرها ۳۰۰ هکتار صورت جلسه شده و در حال انجام است که در مجموع برای احداث ۸۸ هزار واحد مسکونی در استان دو هزار و ۲۴۰ هکتار زمین نیاز است که تاکنون ۵۷۰ هکتار آماده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان تصریح کرد: در همین راستا کارگروهی تشکیل شده که اراضی دولتی داخل محدوده با کاربری غیر مسکونی احصا شده، همچنین در امر مسکن و هم سرمایه این سایت های مسکن را که شروع می کنیم، نیاز به پشتوانه مالی دارند و زمین های با ارزش احیا شوند؛ در این راستا زمین های خوبی در خرم آباد و بروجرد در نظر گرفته شده است.

کرم الهی عنوان کرد: دیروز آگهی مزایده ۱۸ میلیارد تومان در دو قطعه زمین که کاربری تجاری دارند آگهی زدیم، علاوه بر این نیز کارگروهی برای تامین درآمد مد نظر است که اراضی که برای احداث مسکن قیمت بالایی داشته باشد از پشتبانی مالی استفاده شود.

وی با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی گفت: ۷۱۵ واحد در ۴۳ بلوک بین پنج تا هشت طبقه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان خاطرنشان کرد: در جامعه ما قسمتی از تورم بحث های روانی است که وقتی دولت عزم جدی برای تولید مسکن دارد امیدی ایجاد شده است و بسیاری از مشکلات برطرف می شود.

انتهای پیام/