فاطمی امین گفت: ۲۶۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال عرضه می‌شود و امیدواریم بازار خودرود متعادل شود.

به گزارش سفیرافلاک، سید رضا فاطمی امین ظهر امروز در سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز از تعدادی واحدهای تولیدی بروجرد بازدید شد اما در کشور در حوزه های مختلف چالش هایی وجود دارد، اظهار داشت: این مشکلات باید با اولویت بندی حل شود که نقدینگی، تملک واحدها در بانک و فروش و بازار یابی بخشی از این موضوعات است.

وی افزود: در وزارت صنعت تمام مسائل که مربوط به این بخش است را احصا کردیم به طوری که ۲۲۰ مسئله در بخش‌های مختلف شناسایی و راه حل هایی برنامه ریزی شده است.

وزیر صمت تصریح کرد: در کشور ۸۰ هزار واحد صنعتی و پنج هزار واحد معدنی داریم و کار ما این است که مسائل به طور کلی شناسایی و راه حل هایی ارائه شود البته عمدتا مسائلی است که در همه جای کشور تقریبا یک مدل است و تلاش می شود تا مشکل مواد اولیه و تا حدی سرمایه در گردش را حل کنیم.

فاطمی امین بیان کرد: در همین راستا با همکاری بانک مرکزی، تامین مالی زنجیره ای ابلاغ شد که در بانکهای دیگر اجرایی شود که این نوید به تولید است که دسترسی به سرمایه را تسهیل می کند که تا پایان سال به صورت پایلوت اجرایی می شود ولی در سال آینده خیلی از مسائل برطرف می شود.

وی با اشاره به واحدهای صنعتی بروجرد خاطرنشان کرد: سامان کاشی مشکلاتی داشته و به سمت ورشکستی رفته ولی شرکتی اجاره کرده و مبلغی حدود ۵۰ میلیارد تومان جزء سفر آوردیم که تا پایان سال احیا شود.

وزیر صمت با اشاره به افزایش قیمت خودرو گفت: از اول سال تاکنون قیمتها تثبیت شده بود اما باید به تولید کمک کرد که هم کیفیت را ارتقا دهد و هم افزایش تولید داشته باشد؛ با برنامه ای که تنظیم شده قرار شد از هفته بعد، هر هفته در روزهای دوشنبه و سه شنبه یک روز ایران خودرو و یک روز سایپا پیش فروش می کنند که تا پایان سال ۱۳۰ هزار دستگاه تحویل داده می شود.

فاطمی امین خاطرنشان کرد: همچنین ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو برای سال آینده پیش فروش می شود و قیمت خودروها ۱۸ درصد گران شده و با توجه به تورم حدودا نصف بوده است. امیدواریم با عرضه این ۲۶۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال، بازار خودرود متعادل شود.

انتهای پیام/