فاطمی امین گفت: با اجرای 12 طرح صنعتی، 3500 شغل جدید در استان لرستان ایجاد می شود.

به گزارش سفیرافلاک، سیدرضا فاطمی امین امشب در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: در شهرک های صنعتی هم برای پست های برق و تامین آب و زمین تصمیمات خوبی گرفته شد، ۵۲ میلیارد تومان فقط شرکت شهرک ها جهت احداث و تکمیل آنها در نظر گرفته شد.

وی افزود: ۱۲ طرح با سه هزار و ۵۰۰ شغل که ۷۸۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید است، برای استان در نظر گرفته شده و پروژه هایی است که با اجرای آن تحول قابل توجهی در استان خواهیم داشت.

وزیر صمت عنوان کرد: امروز در بروجرد خانواده هایی که دارای یک نوع بیماری نادر بودند خواستار رسیدگی به مشکلاتشان بودند، در بروجرد هشت نفر مبتلا به بیماری نادر بودند.

فاطمی امین تصریح کرد: از پنج واحد صنعتی بزرگ بروجرد بازدید کردیم که با حمایت از یکی از سرمایه گذاران، سامان کاشی احیا و اشتغال ۴۰۰ نفری ایجاد می شود.

وی بیان کرد: در مجموع ۲۰۰ مسئله را در کشور شناسایی کردیم و ۸۰ درصد آنها ریشه مشترک دارند که یکی از ۳۰ راه حل، تامین مالی زنجیره ای است، موضوع سرمایه در گردش مهم است و کاری که آغاز کردیم و بانک مرکزی ابلاغ کرد، تامین مالی زنجیره ای است که با این منابع موجود حداقل ۳۰ درصد بیشتر استفاده کنیم.

وزیر صمت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۳۴ درصد اقتصاد کشور و ۴۰ درصد اشتغال در حوزه صنعت است، طرح آمایش را در دستور کار داریم که در استان هم شروع شده که حاوی مسائل ظرفیت و راهکارها می باشد.

انتهای پیام/