عبدالملکی با بیان اینکه 40 هزار فرصت شغلی تا پایان سال آینده ایجاد می شود، گفت: لازم است به کاهش نرخ رشد جمیعت در استان توجه شود چرا که به کمتر از یک درصد رسیده است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الله عبدالملکی امشب در جلسه شورای اداری لرستان، اظهار داشت: لرستان ۱٫۹ میلیون نفر جمیعت دارد و۱۲ درصد نرخ بیکاری این استان می باشد که نرخ بیکاری در جوانها بیشتر است به طوری که ۲۰ درصد جوانان استان بیکار بوده و در مجموع ۸۷ هزار نفر در این استان بیکار هستند.

وی افزود: پنج گروه را در بحث بیکاری، مخاطب قرار دادیم یک گروه ۸۷ هزار نفر هستند، گروهی در اینها نیست ناامیدان از کار، گروهی که اشتغال غیر رسمی با درآمد کم دارند که در مجموع با این احتساب به  200 هزار نفر می رسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: آنچه در نظر گرفتیم این است که تا پایان سال آینده ۴۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود و اگر مدیران خوب عمل کنند این عدد را تا ۶۰ هزار نفر افزایش دهیم البته دو راهبرد اساسی در اشتغال که یکی پیگیری فعال سازی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل و نیمه ساخته است.

وی بیان کرد: ۴۰۰ واحد سنگبری در استان داریم و با توجه به معادن این استان اما تعطیل هستند و اینها جزء برنامه است و دومین راهبرد تمرکز بر صنایع تکمیلی کشاورزی و دستی است.

عبدالملکی عنوان کرد: کمربندی شهر دورود نیاز است چون تردد بالاست، بیمارستان نیمه کاره و سیستم تصفیه آب هم باید مورد توجه باشد، همچنین در دورود دو پروژه داریم که فاز چهارم سیمان دورود که قول گرفتیم تامین مالی شود و کارخانه صنعتی مشکلش این است که سهامدار خارج از کشور است و کارخانه آماده استارت است که پیگیری می شود.

وی بیان کرد: در شهرستان ازنا اگر دو هزار و ۸۰۰ هکتار زمین در این منطقه زیر آب رود و آبیاری شود می تواند از مهاجرت جلوگیری کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نرخ جمعیت در استان گفت: لازم است که به کاهش نرخ رشد جمیعت در استان توجه شود چرا که به کمتر از یک درصد رسیده و ما به قوم لر احتیارج داریم و باید جمعیت افزایش یابد.

انتهای پیام/