قاسمی با بیان اینکه طی 4 سال، 4 میلیون مسکن ساخته می‌شود، گفت: زمین مورد نیاز 4 میلیون واحد مسکونی تا پایان سال تعیین تکلیف می شود.

به گزارش سفیرافلاک، رستم قاسمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت هفت هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در لرستان اظهار داشت: مسکن در جامعه بسیار مهم است و قطعا با روش های عادی خصوصا اقشار کم درآمد صاحب خانه نخواهند شد که در دولت جدید برای خانه دار کردن کم درآمدها اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه ابزار جهش تولید مسکن، این امکان را فراهم می کند بخش های زیادی از جامعه که آرزوی خانه دار شدن داشتند صاحب خانه شوند به طوری که طی چهار سال، چهار میلیون مسکن ساخته شود و اقدامی است که قطعا جزء طرح های بین المللی بوده و شاید خیلی ها برایشان باورپذیر نباشد اما این طرح یک طرحی است که نیازمند حضور همه دستگاه های کشور برای همراهی است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اعتقاد داریم این کار شدنی است و همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی و ادارات در استانها و کسانی که به طرح کمک می کنند مانند ستاد اجرایی و دست اندرکاران به ویژه پیمانکارانی که در شرایط سخت کار می کنند باید همه یاری کنند تا این طرح به خوبی انجام شود.

قاسمی عنوان کرد: گام اول مسئله تامین زمین برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی است که تا پایان سال زمین چهار میلیون واحد تعیین تکلیف می شود البته تاکنون بخش قابل توجهی تعیین تکلیف شده و گام دوم این است که کشور به کارگاه بزرگ ساخت و ساز تبدیل شود که مردم هم خانه دار می شوند و امید به آینده زندگی افزایش می یابد، همچنین رونق اقتصاد در پی ساخت و ساز را به دنبال خواهد داشت و با این اقدامات بخشی از اشتغال حل می شود و رونق در صنعت کشور ایجاد می شود.

وی بیان کرد: ساخت چهار میلیون مسکن در شرایط فعلی کشور را به طراوت و امید سوق داده و آینده خوبی را رقم می زند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در استان لرستان تلاش های خوبی صورت گرفته و تامین زمین که کار سختی است در حال انجام است و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در چهار سال ساخته می شود.

قاسمی عنوان کرد: امروز هفت هزار و ۵۰۰ واحد در کل استان عملیات اجرایی آن آغاز می شود و در گام های بعدی به سرعت بخش باقیمانده تامین زمین و اجرایی شود که خوشبختانه در قانون جهش تولید مسکن در تامین تسهیلات بانکی، زمین و مسئولیت های دولت در این قانون و کمک های موثر از جمله ساخت زیر ساخت ها و نیازمندی ها از جمله مدرسه و سایر نیازها جزء منابعی است که دولت کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/