فتایی گفت: آشنایی نسل جوان با آثار بزرگان در گام دوم انقلاب ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک، محمد حسین فتایی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت علامه سید جعفر شهیدی، اظهار داشت: انجمن مفاخر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان آمادگی دارد همین برنامه ها را در سطح استان بکنیم.

وی افزود: امسال دو مرکز فرهنگی کتابخانه استاد آیتی و باهنر در بروجرد به بهره برداری رسیده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان عنوان کرد: همایش‌ها اهداف زیادی دارند، اولین هدف این است که ادای دین به بزرگان و مفاخر که آثار زیادی خلق کردند، دوم این که ایجاد انگیزه در بین علاقمندان که کسانی که در وادی علم تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: در گام دوم انقلاب نسل جوان باید را با این آثار آشنا کنیم و این آثار را مطالعه کنند و همین ارتباطی بین نسل های جدید و آثار و خدمات بزرگان است.وی اظهار داشت: مقالات خوبی به دبیرخانه ارسال شده و باید تلاش کرد برای همه بزرگانکه افتخار آفرینی کردند برنامه هایی در شان آنها برگزار شود.

علامه شهیدی عالمی بزرگ و یک عالم تحلیلگر بود

حجت‌الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد در این مراسم اظهار داشت: دشمن تلاش دارد علما را منزوی کند، علما بدون هیچ توقعی در زمان حیات تلاش های بسیار زیادی کردند.وی افزود: علامه شهیدی عالمی بزرگ و یک عالم تحلیلگر بود که کتاب های وی بسیار لذت بخش است و یک نویسنده ژرف نگر بودند که آثار این عالم بزرگ یک گنجینه است.

وی افزود: بزرگداشت این عالم بزرگ، بزرگداشت علم است و احترام به علما و بزرگان است که باید بزرگان بروجرد را که برخی از آنان از علمای جهان تشییع هستند قدردانی کرد.

انتهای پیام/