حسینی با اشاره به‌ضرورت توزیع عادلانه امکانات در جامعه، گفت: دولت برای رفع مشکلات بیکاری جوانان و مسکن برنامه دارد.

به گزارش سفیرافلاک، سید محمد حسینی در جمع مردم الشتر با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس‌جمهور و هیئت دولت به لرستان، اظهار داشت: قراراست در این سفر به جمع‌بندی کامل برسیم تا در دولت مطرح و پیگیری کنیم و همچنین تا جایی‌ که ممکن است مشکلات موجود را از سر راه برداریم.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی در این مدت کوتاه نشان داد دولتش یک دولت مردمی است که با یازده سفر استانی و شنیدن خواسته‌ها و مطالبات مردمی به فکر پیگیری و حل این موضوعات است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره جلسه دولت در روز یکشنبه این هفته و پیگیری مطالبات استان لرستان،‌ عنوان کرد: لرستان مردم غیور و متدینی دارد که در جنگ هشت‌ساله حماسه‌آفرینی زیبایی را به نمایش گذاشتند.

وی تصریح کرد: مردم به‌خوبی کمبود‌ها و گرفتاری‌های انباشت شده در طول سالیان گذشته را در کشور می‌دانند و در این مدت کوتاه دولت سیزدهم برخی از مشکلات ازجمله مسئله کرونا را برداشت و آرامش به کشور برگشت.

حسینی با اشاره به فشار اقتصادی و معیشتی که بر مردم واردشده است، بیان کرد: شاید یکی از دلایل آن نبود عزم و اراده برای خدمت و حتی وجود نفوذ‌های بود که مخصوصاً می‌خواستند در بین مردم ایجاد نارضایتی کنند و به همین خاطر فشار اقتصادی بر مردم تحمیل شد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: در حال حاضر قرار است برنامه‌‌ریزی‌های در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای حل مشکلات صورت گیرد و اینکه گفته‌شده ما می‌خواهیم چهار میلیون مسکن بسازیم صرفاً شعار انتخاباتی نبوده و برای این مسئله برنامه‌های طراحی‌شده است.

وی گفت: در بودجه سال ۱۴۰۱ که از طرف دولت به مجلس تقدیم شده برای بیکاری جوانان و حل مشکلات، برنامه‌های طراحی و لحاظ شده است.

 حسینی با اشاره به برنامه توزیع عادلانه امکانات در جامعه، بیان کرد: نباید فقط پایتخت و کلان‌شهرها را دید و همان‌طور که امام عظیم الشان بعد از پیروزی انقلاب نهادهایی ازجمله جهاد سازندگی و کمیته امداد را برای کمک به دیگر نقاط کشور فرستاد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور افزود: کشور ما در خصوص علم در جایگاه خوبی در دنیا قرار دارد و الآن با استفاده از وجود نخبگان و دانشمندان در عرصه علم و دانش باید به فکر حل مشکلات و عدم وابستگی‌ها باشیم که دیگر تهدید‌ها تأثیر نداشته باشد.

وی با اشاره به رشادت‌های شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در میدان نبرد، گفت: ما باید در عرصه اقتصاد، صنعت و در امورات دیگر به جّد وارد میدان شویم و همچنین دولت در حال مبارزه با فساد نیز می‌باشد.

 حسینی بیان کرد: آیت‌الله رئیسی دائم در حال شرکت در جلسه‌های متعدد ازجمله جلسات ستاد هماهنگی اقتصادی است تا گره‌ها باز شود و همچنین کشور این توانایی را دارد که تحریم‌ها را دور بزند کار را سامان دهیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به دیپلماسی فعال و تیم متخصص و کارشناس وزارت خارجه در وین، گفت: این‌طور نیست که این تیم منفعلانه پشت میز بنشینند و طرف مقابل یک پیشنهادی بدهند و نظر خود را نیز تحمیل کنند.

وی افزود: غرب اخیراً بهانه‌ای پیداکرده بود و می‌گفتند ایران نمی‌گذارد بازرسان فعالیت کنند و دوربین‌ها را چک کنند اما امروز خیلی از اندیشکده‌ها و ازجمله دبیر کل سازمان ملل به آمریکا توصیه کرده که باید تحریم‌ها برداشته شود.

حسینی گفت: دولت سیزدهم هرماه متوسط ده هزار میلیارد تومان بدهی به خاطر اوراق مشارکت باید پرداخت کند و این‌طور نیست که بعضی می‌گویند یک وضع خوب تحویل دولت جدید داده‌اند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره خواسته معلمان در نظام رتبه‌بندی و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: اینکه یک عده‌ای بخواهند با خطی که بی‌بی‌سی، ایران اینترنشنال، صدای آمریکا و سعودی می‌دهند و کمبود‌ها را در ظرف مدتی کوتاه از دولت بخواهند، نمی‌شود.

انتهای پیام/