حسینی گفت: اگر فضای فرهنگی و هنری را در اختیار بگیریم دیگر نگران نمی شویم که نوجوان به سمتی دیگر برود.

به گزارش سفیرافلاک، سید محمد حسینی ظهر امروز در مراسم افتتاح کتابخانه باهنر بروجرد اظهار داشت: ضرورت تمرکز بر مباحث اقتصادی است و نامگذاری سالها براساس تولید و اشتغال است و جریان سازی فرهنگی در این راستا نیز ضرورت دارد، اگر فضای فرهنگی و هنری را در اختیار بگیریم دیگر نگران نمی شویم که نوجوان به سمتی دیگر برود که گاهی فضا در اختیار دیگران است و افکار و اندیشه خود را غالب می کنند.

وی افزود: علما و بزرگانی که هویت می بخشند مانند آیت اله بروجردی(ره)، طباطبایی، بحرالعلوم و خزعلی البته شخصیت های فراوانی در این شهر وجود دارد مانند شهید بروجردی، شهید کشوری، شاعر و هنرمندانی مانند اوستا که هر کدام افتخاری بزرگ هستند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: کمک می کنیم که تعدادی کتاب اهدا شود و حدود هزار جلد کتاب به این مجموعه اهدا می کنیم ولی پیشنهاد این است که بخشی از این مجموعه به معرفی مولفان و نویسندگان و عالمان خود این شهر اختصاص داده شود.

حسنیی با بیان اینکه بروجرد در همه حوزه و رشته ها افراد سرآمدی دارد گفت: بروجرد شهرستان فرهنگی است و در عین اینکه در بخش های دیگر مانند گردشگری و… می تواند رشد کند اما فرهنگش باید همیشه غلبه باشد.

وی با اشاره به فرهنگ مطالعه خاطرنشان کرد: رهبری بر این امر تاکید کردند و باید این مهم مورد توجه باشد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هر جا استعدادی است باید بها داده شود و در این دولت در کنار برطرف کردن معیشت به فرهنگ هم توجه می شود.

انتهای پیام/