فتایی گفت: 3 پروژه فرهنگی امسال در استان لرستان افتتاح شد.

به گزارش سفیرافلاک، محمد حسین فتایی ظهر امروز در مراسم بهره برداری از کتابخانه باهنر بروجرد، اظهار داشت: امسال با تلاش هایی که صورت گرفت، سه ساختمان فرهنگی در استان افتتاح شد که از این تعداد دو کتابخانه مربوط به حوزه بروجرد بوده است.

وی افزود: در شهری که شهر عالمان و فرزانگان است، هر چقدر تلاش کنیم در زمینه توسعه زیر ساخت های فرهنگی و هر چه هزینه کنیم، سرمایه گذاری است چرا که مسیر و رشد توسعه فرهنگی و هنری با تقویت این زیر ساخت و تولید محتوا حاصل می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: برای این پروژه تاکنون سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون طلب پیمانکاری است که در متراژ ۸۰۰ متر و دارای بخش های مختلفی مانند بخش کودک، سالن مطالعه و مخزن کتاب است.

فتایی با بیان اینکه متاسفانه پروژه های نیمه تمام زیادی در استان داریم، گفت: تلاش شده بخشی از آنها به اتمام برسد که در سفر رئیس جمهور به استان، ۳۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه ها مصوب شد که از این میزان ۶۰ میلیارد برای کتابخانه ها بود که رقم خوبی است که تخصیص یابد تا پروژه ها تکمیل شوند. در راستای توسعه فرهنگی استان که پیشنه غنی دارد باید تلاش کنیم.

در ادامه فرشته طهماسبی مدیر کل کتابخانه های استان گفت: این کتابخانه قدیمی ترین کتابخانه استان است، ۳۵ هزار جلد کتاب  و ۹۰۰ جلد کتاب مرجع دارد و در گذشته چهار هزار عضو داشته که انتظار داریم با افزایش جمعیت، بهبود شرایط کرونا این اعضا افزایش یابند.

وی افزود: علاوه بر پنج میلیارد هزینه تکمیل این پروژه، یک میلیارد تومان هم تجهیزات برای این کتابخانه خریداری شده که با توجه به پیشنیه فرهنگی، داشته های استان بسیار زیاد است و آیت اله بروجردی(ره)، کمالوند، آیتی، علامه شهیدی و بحرالعلوم که کتابخانه های ما مزین به نام این بزرگان شده است.

مدیر کل کتابخانه های استان خاطر نشان کرد: انتظار داریم با توجه به تقاضای مردم و سطح فرهنگ نه تنها بستر برای توسعه فرهنگ فراهم شود بلکه برای تبدیل به قدرت فرهنگی نیز اقدام شود.

انتهای پیام/