وحیدی گفت: عزاداری ایام فاطمیه در 700 مسجد لرستان برگزار می شود.

محمد حسین وحیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: برای برگزاری مراسم عزاداری ایام فاطمیه، از مدتها قبل برنامه ریزی لازم انجام شده که یکی از برنامه ها این است که مراسم عزاداری در ۷۰۰ مسجد لرستان برگزار شود.

وی افزود: همچنین ۳۰۰ هیات مذهبی فعال شده اند که برنامه های ویژه عزاداری ایام فاطمیه در دهه اول و دوم را برگزار نمایند البته بیشتر برنامه ها در دهه دوم برگزار می شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان عنوان کرد: از دیگر برنامه های این مناسبت، اعزام ۱۰۰ مبلغ به استان است که در بخش های مختلف سبک زندگی اسلامی، مکتب حاج قاسم و تبیین دین فعالیت دارند.

وی با اشاره به مصادف شدن ایام فاطمیه و سالگرد شهید سلیمانی، تصریح کرد: شعار محوری امسال” ذکر یا فاطمه، سربند سلیمانی هاست” نامگذاری شده که که با محوریت معرفی مکتب حاج قاسم و سبک زندگی حضرت فاطمه(س) اجرا می شود.

وحیدی از برگزاری پویش تئاتر، خبر داد و گفت: در این پویش عملیات حاج قاسم مد نظر قرار دارد که این تئاتر در شهرهای الیگودرز، بروجرد، خرم آباد و دورود برگزار می شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان با بیان این که همزمان با ایام فاطمیه و شهادت سردار سلیمانی بیش از ۴۰ عنوان برنامه اجرا می شود، افزود: بخشی از برنامه ها از سالگرد شهادت حاج قاسم تا دهه فجر ادامه دارد که شامل برنامه های فرهنگی، مذهبی می باشد.

انتهای پیام/