رضائیان گفت: بارندگی های شدید راه ارتباطی 13روستای پلدختر قطع کرد.

حسن رضاییان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به‌شدت گرفتن بارندگی‌ها در پلدختر، اظهار داشت: نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان پلدختر تحت تأثیر موج بارشی قرارگرفته است و هم‌اکنون این بارندگی‌ها همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در برخی نقاط شهری پلدختر شاهد آب‌گرفتگی معابر هستیم که با حضور به‌موقع نیروهای خدمات شهری، مشکل خاصی برای تردد خودرو یا عابر نداریم.

فرماندار پلدختر عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی و شدت بارندگی در شهرستان، جلسات ستاد مدیریت بحران در پلدختر و معمولان برگزار کردیم.

وی با اشاره به طغیان رودخانه فصلی چول هول براثر بارندگی، تصریح کرد: راه ارتباطی ۱۳ روستای این بخش قطع‌شده و فعلاً به دلیل بارندگی امکان بازسازی موقت هم وجود ندارد.

رضاییان گفت: راه ارتباطی این روستاها از مسیر افرینه به سمت آزادراه خرم زال قطع‌شده و دو هزار نفر از ساکنین روستاها هم‌اکنون راه دسترسی ندارند.

فرماندار پلدختر بیان کرد: براثر بارندگی راه دسترسی به دردیا دچار آب‌گرفتگی شدید شده که امکان تردد عابر وجود ندارد و بایستی صبر کرد تا بارندگی‌ها کمتر شود.

وی گفت: براثر شدت بارش‌ها و طغیان رودخانه فصلی، پل موقت مونه که براثر سیلاب فروردین ۹۸ تخریب‌شده و پس‌ازآن بازسازی موقت انجام‌گرفته، تنها راه دسترسی روستای بن لار با ۴۵۰ خانوار و هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت قطع‌شده است.

رضاییان تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان پلدختر تا پایان بارش‌ها از منطقه نمی‌توانند خروج پیدا کنند و کلیه ادارات در حالت آماده‌باش هستند.

انتهای پیام/