برنا گفت: روزانه 2 هزار تن زباله در لرستان تولید می شود و در این راستا بازیافت طلای کثیف ضروری است.

الهام برنا در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: روزانه بیش از دو هزار تن زباله در استان تولید می شود، این در حالیست که بیش از ۸۰ درصد زباله ها قابل بازیافت هستند.

وی افزود: از زباله ها به عنوان طلای کثیف نام برده می شود که بازیافت آنها می تواند ثروت آفرین باشد ولی متاسفانه به دلیل عدم اجرای طرح تفکیک زباله، بازیافت به ندرت انجام می شود.

معاون محیط زیست لرستان عنوان کرد: بازیافت زباله در بخشی از شهرهای استان اجرا می شود که کافی نیست و لازم است که طرح تفکیک زباله به صورت جدی در دستور کار همه شهرهای استان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین محل دفن زباله ها باید دارای شرایط بهداشتی و مد نظر محیط زیست باشد به طوری که کاملا محصور شده باشد و شیرابه آن موجب آلودگی آب های زیرزمینی نشود.

برنا با اشاره به یان که ۹۰ درصد زباله های مطب ها به صورت بهداشتی دفن می شود، گفت: چهار شرکت با مطب های استان همکاری دارند که زباله های عفونی توسط دستگاه های زباله سوز بی خطر شوند ولی متاسفانه ۱۰ درصد از مطب ها تمکین نمی کنند و نسبت به بی خظر سازی زباله ها بی توجه هستند.

معاون محیط زیست لرستان بیان کرد: این مطب ها به مراجع قضایی معرفی شده اند که هرچه سریعتر نسبت به بی خطر سازی زباله ها اقدام کنند.

انتهای پیام/