عباسیان گفت: 54 طرح گردشگری لرستان در دست اجراست.

حجت اله عباسیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در حال حاضر ۵۴ طرح گردشگری شامل هتل، مجتمع گردشگری، اقمتگاه بوم گردی، رستوران های سنتی و مراکز تفریحی در استان در دست اجراست که این پروژه ها با هزار میلیارد تومان اعتبار تکمیل می شوند.

وی با اشاره به اقامتگاه های بوم گردی، افزود: در حال حاضر ۹ اقامتگاه بوم گردی در استان وجود دارد که شش اقامتگاه دیگر در حال مراحل پایانی کار بوده که به بهره برداری برسند و ۲۰ متقاضی هم تشکیل پرونده داده اند.

رئیس گروه توسعه گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان عنوان کرد: اقامتگاه های بوم گردی بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته که متقاضیان پس از طی مراحل لازم و آماده سازی زیر ساختها، پذیرای گردشگران هستند.

وی با اشاره به آموزش ۲۰۰ راهنمای گردشگری در استان، تصریح کرد: طی این مدت که به دلیل شیوع کرونا، سفرها محدود شده بود، ارائه آموزش به راهنمایان گردشگری در دستور کار قرار گرفت.

عباسیان بیان کرد: با توجه به این که طی دو سال گذشته میزان مسافرتها به دلیل شیوع کرونا کاهش یافته، اما پیش بینی می  شود که بعد از فروکش کردن کرونا شاهد جهش و رونق در بخش گردشگری باشیم.

انتهای پیام/