اکبری گفت: میانگین بارش در لرستان 27 میلیمتر ثبت شده که دمای هوا از امروز کاهش می یابد.

زینب اکبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیر‌افلاک، اظهار داشت: میانگین بارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته در استان ۲۷ میلمتر گزارش شده که در طی دو سامانه مستمر بارشی در استان، شاهد بارش های خوبی بودیم به طوری که میزان بارش در خرم آباد ۲۵، بروجرد ۳۵، الیگودرز ۱۶، کوهدشت هشت، پلدختر ۳۰، دورود ۴۸، الشتر ۲۴، نورآباد ۱۶ میلیمتر بوده است.

وی افزود: همچنین میزان بارشها ازنا ۲۱، رومشکان ۱۸، دوره ۴۶، ایمان آباد ۲۴، سیلاخور۲۰، سپیددشت ۵۳، ریمله ۳۳ و شول آباد۵۴ میلیمتر گزارش شده است.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: دورود با ۴۸ میلیمتر بیشترین و کوهدشت با هشت میلیمتر کمترین بارشها را در این سامانه بارشی داشته اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر میزان بارشهای سال زراعی نسبت به سال زراعی گذشته ۲۳ درصد و نسبت به بلند مدت ۴۱ درصد کاهش دارد که امیدوارین با سامانه بعدی این میزان کاهش، جبران شود.

اکبری با اشاره به کاهش دمای استان گفت: از امشب شاهد کاهش دماهای شبانه در سطح استان خواهیم بود که سردترین شهر با یک دجه بالای صفر الشتر و گرم ترین شهر پلدختر با ۱۶ درجه بالای صفر گزارش شده اند.

معاون هواشناسی لرستان خاطر نشان کرد: امروز و فردا جوی آرام در منطقه حاکم است اما از عصر روز پنج شنبه سامانه بارشی وارد منطقه می شود که انتظار داریم برای ساعاتی بارش های رگباری را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/