خدابخشی گفت:در دولت و مجلس مطلقاً تصمیمی بر حذف ارز ترجیحی وجود ندارد.

احمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه، سال آینده، گفت: در دولت و مجلس مطلقاً تصمیمی بر حذف ارز ترجیحی وجود ندارد.

وی با اعلام اینکه اختلاف نظراتی بین دولت و مجلس درباره نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی وجود دارد، افزود:نظر سازمان برنامه و بودجه این است که مابه‌التقاوت این ارز را مستقیم به صورت ریالی به دهک‌های هدف پرداخت کند، که نظر دولت پرداخت ۱۲۶ هزار تومان تا ۹۰ هزاز تومان به ۶۰ میلیون نفر در دهک‌های مختلف است.

نماینده الیگودرز در مجلس عنوان کرد: اما برخی از نمایندگان بر این اعتقاد هستند چون در شرایط مناسب اقتصادی قرار نداریم و ممکن است دولت نتواند به خوبی این موضوع را  مدیریت کند، بهتر است این ارز ترجیحی به صورت سابق اما با نظارت بیشتری پرداخت شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت:دولت اگر می‌خواهد مانع از هدر رفت منابع ارزی را بگیرد باید نظارت کامل‌تری بر روی زنجیره تامین و توزیع کالاهای اساسی داشته باشد تا یارانه‌ای که پرداخت می‌شود به هدف اثابت کند و شاهد هدر رفت منابع نباشیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم