درحالی که رسانه های عربی به تمجید از اقدام چند بازیکن تیم های الجزایر، عربستان و عمان پرداخته اند، فدراسیون فوتبال ایران در برابر اقدام عجیب سرمربی تیم امید خود سکوت کرده است!

به گزارش سفیرافلاک، با گذشت چند روز از برگزاری دیدار نمادین تیم‌های فوتبال منتخب جهان با ستارگان عرب که به میزبانی قطر و برای به رسمیت شناختن جام عرب از سوی فیفا برگزار شد، فدراسیون فوتبال در برابر حضور سرمربی تیم فوتبال امید ایران در این مسابقه سکوت کرده است.

یکی از بازیکنانی که در این دیدار حضور داشت مهدی مهدوی کیا بازیکن و کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران بود که در حال حاضر سرمربی تیم امید است و در مجموعه فدراسیون فوتبال کار می‌کند. این پیشکسوت فوتبال ایران در شرایطی در ترکیب تیم ستارگان عرب به میدان رفت که بر روی پیراهن‌های طراحی شده از سوی مسئولان برگزاری پرچم رژیم اشغالگر قدس هم در کنار سایر پرچم‌ها قرار داشت اما وی توجهی به این امر نداشت و با همان پیراهن به میدان رفت.

سکوت فدراسیون فوتبال در مورد اقدام مهدوی‌کیا/ در انتظار برخورد

این اتفاق در حالی از سوی بازیکن و کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران رخ داد که چند بازیکن عرب به نشانه اعتراض به حضور یک سرمربی اسرائیلی در این دیدار و قرار داشتن پرچم رژیم اشغالگر قدس روی پیراهن تیم از حضور در بازی امتناع کردند و چند بازیکن هم با محو کردن پرچم رژیم صهیونیستی به میدان رفتند.

رباح ماجر اسطوره فوتبال الجزایر و دو ستاره دیگر این کشور با دیدن این مربی صهیونیست حاضر نشدند در این بازی شرکت کنند. به همین دلیل، از روی سکوها تماشاگر این مسابقه نمادین و به نوعی عادی ساز روابط با رژیم اشغالگر بودند.

«نواف التمیاط» ستاره سابق تیم ملی عربستان و «عماد الحوسنی» ستاره سابق فوتبال عمان دو بازیکنی بودند که پس از انتشار تصاویر حضور آنها در این دیدار مشخص شد که پرچم رژیم اشغالگر قدس را از روی پیراهن خود پاک کرده‌اند تا از این طریق به رسمیت نشناختن این رژیم را نشان دهند.

سکوت فدراسیون فوتبال در مورد اقدام مهدوی‌کیا/ در انتظار برخورد

اتفاقات حاشیه‌ای این دیدار در رسانه‌های عرب زبان بازتاب زیادی داشت و بسیاری از کارشناسان فوتبال به تمجید از رفتار بازیکنانی پرداختند که رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت نشناخته بودند. با این حال مهدی مهدوی کیا که سرمربی تیم فوتبال امید ایران است در اقدام عجیب و بدون توجه به این مسئله با همان پیراهن به میدان رفت و تاکنون هم واکنشی به این اقدام خود نداشته است.

در این میان فدراسیون فوتبال نیز در مواجهه با این رفتار سرمربی تحت قرارداد خود سکوت کرده است و تاکنون هیچ واکنشی به این حرکت مهدوی کیا نداشته است. پیگیری‌های خبرنگار ما برای گفتگو با سرمربی تیم امید هم به نتیجه نرسید چرا که مهدوی کیا در ایران نیست.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر