یادواره ۵۰۰ شهید نیروی انتظامی لرستان برگزار شد.

به گزارش سفیر افلاک، سردار یحیی الهی صبح امروز در یادواره ۵۰۰ شهید نیروی انتظامی که در مصلی الغدیر برگزار شد، اظهار داشت: نیروی انتظامی استان لرستان ۵۰۰ شهید را تقدیم نموده که مردم لرستان همیشه فرزندان خود را در نیروهای مسلح همراهی می کنند.

وی با بیان این که شهادت مشعل و نوری است که خدا در جان همگان قرار نمی دهد بلکه در جان برگزیدگان قرار می دهد، افزود: شهید مانند چشمه و آتشی است که خرمن ظلم را می سوزاند و در آیات و روایات زیادی در مورد کسانی که در راه خدا جان خود را تقدیم می کنند مطالبی عنوان شده است.

فرمانده انتظامی لرستان عنوان کرد: مقامی که به شهید داده می شود مقام شفاعت است و شهدای نیروی انتظامی جهادگران فی سیبیل اله در راه خدا هستند که سلاح به دست گرفته و با مخلان نظام و امنیت در شهر و در مرزها برخورد کرده و در مقابل اشرار می ایستند.

وی تصریح کرد: شهدایی که در ناجا تقدیم می شوند جزء مجاهدین فی سبیل اله هستند، روزانه و هفتگی و ماهانه نیروی انتظامی در سراسر کشور مامورانی در این راه جان خود را برای امنیت شهر و مرز تقدیم می کنند.

سردار الهی بیان کرد: نام شهدا در دل و یاد همه ماندگار است اما نوشتن آن توسط اهل قلم باید به رسالتی تبدل شود چرا که ما همه مدیون این شهدا هستیم و یکی از اهداف برگزاری یادواره این است که یاد و خاطره شهدا را گرامی بداریم.

فرمانده انتظامی لرستان خاطر نشان کرد: سال آینده به همت همه، کنگره ۶۳۰۰ شهید استان برگزار می شود و این یادواره یکی از اقدامات و زیر مجموعه کنگره است که به مناسبت شهادت ۵۰۰ شهید نیروی انتظامی برگزار شد.

انتهای پیام/