امیری با اشاره به ایثار و از خودگذشتگی شاخصه مهم مکتب شهید سلیمانی،گفت: راز محبوبیت حاج قاسم دوری از تکبر و منیت بود.

امیرعلی حیدر امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی، درعین‌حالی که یک چهره نظامی بود، یک چهره سیاسی و دیپلمات نیز بود، چهره‌ای که به دنبال بصیرت، روشنگری و نجات مظلومین از دست ظالمان بود و نشان داد که فقط متعلق به جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه به تمام ملل مستضعف و تحت ستم دنیا تعلق دارد و برای نجات آن‌ها تلاش می‌کند.

وی افزود: زمانی که همه تروریست‌های دنیا با مدیریت و راهبرد آمریکا و صهیونیست در سوریه، شروع به اغتشاش و دخالت در امور حاکمیت و نظام این کشور کردند، شهید سلیمانی به همراه هم‌رزمانش به سوریه رفت و با اتحاد و ازجان‌گذشتگی توانست داعش و گروه‌های تروریستی را شکست دهد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا عنوان کرد: در کشور عراق نیز این وظیفه را به‌درستی انجام داد، شهید سلیمانی به ملت‌های مظلوم اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس داد، گاهی در قامت یک دیپلمات و سیاست‌مدار با روسای این کشورهای سوریه، عراق، لبنان، روسیه، پاکستان و … گفتگو می‌کرد و ضمن تسلط بر زبان دیپلماتیک و قواعد حقوق بین‌الملل، تجارب نظامی خود را دخیل می‌کرد یعنی می‌توان شهید سلیمانی را جمع چند نفر سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی دانست.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی به فکر همه مردم دنیا بود، تصریح کرد: شهید سلیمانی شخصیتی ویژه و دوست‌داشتنی بود که در دل دولت‌ها و ملت‌هایی مختلف محبوبیت خاصی داشت و همه مردم این کشورها می‌دانستند که کار شهید سلیمانی برای خداست و منیت، تکبر، تفاخر در وجود او نیست.

امیری خاطرنشان کرد: اگر حاج قاسم، داعش را مهار و نابود نمی‌کرد، امروز داعش در اروپا و آمریکا، سلسله انفجارهایی انجام می‌داد که خون بی‌گناهان زیادی ریخته می‌شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا بیان کرد: شهید سلیمانی درعین‌حال که یک چهره بین‌المللی بود، در برابر ملت‌های مستضعف و ستم دیدگان بسیار خاضع بود و سربازی به‌تمام‌معنا برای رهبری بودند و همین ویژگی‌ها سبب شده بود که شهید سلیمانی در دل همه مؤمنان و ملت‌ها و همچنین همه افراد با هر اعتقاد و عقیده‌ای، رسوخ کند.

وی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی امروز یک مکتب می‌باشد که این مکتب بر مبنای ازخودگذشتگی و ایثار شکل‌گرفته است.

انتهای پیام/