امیری پریان گفت: 17 هزار واقعه ولادت در لرستان ثبت شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی ثبت احوال لرستان، فیروز امیری پریان اظهار داشت: در هشت ماهه سالجاری ۱۷ هزار و ۱۴۰ واقعه ولادت به ثبت رسیده که از این تعداد ۵۳ درصد پسر و ۴۷ درصد  دختر بوده است.

وی افزود: از این تعداد  ۲۸۲ مورد دوقلو  ۹ مورد سه قلو و یک مورد چهار قلو به ثبت رسیده است که فراوانی نام پسران آراد ، حسین ، امیرعلی ، محمد و آریا و اسامی منتخب دختران به ترتیب رستا، فاطمه، آوا، هانا و آوین بوده که در رتبه بندی استانها در کشور، استان لرستان رتبه ۱۴ را به خود اختصاص داده است.

مدیر کل ثبت احوال لرستان عنوان کرد: در این مدت هشت هزار و ۴۳۱ مورد فوت در استان به ثبت رسیده که رتبه استان در کشور ۲۰ می باشد.

وی با اشاره به آمار ازدواج تصریح کرد: در این مدت ۱۰ هزار و ۴۹۴ مورد ازدواج ثبت شده که میانگین سن مردان ۲۸٫۳درصد و میانگین سن زنان۲۳٫۱ درصد و رتبه استان لرستان در کشور ۹ می باشد.

امیری پریان در خصوص طلاق گفت: همچنین در این مدت دو هزار و ۶۹۶مورد واقعه طلاق ثبت شده که خوشبختانه استان روند کاهشی داشته و میانگین سن طلاق برای مردان ۳۶٫۴ درصد و برای زنان ۳۱٫۵ درصد بوده که رتبه استان درطول این مدت در کشور نیز ۱۴ می باشد.

انتهای پیام/