جودکی گفت: 10 هزار نفر در استان لرستان، آموزش های نهضت را فرامی گیرند.

علی جودکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به هفته نهضت سوادآموزی اظهار داشت: هفته نهضت سوادآموزی از امروز آغاز شده که طی این هفته برنامه های مختلفی از جمله نشست خبری، غبار روبی گلزار شهدا، حضور در نماز جمعه و تجلیل از آموزش دهندگان صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه نرخ باسوادی در استان ۹۴٫۹ درصد است، افزود: تلاش می شود تا جامعه هدف که سن ۱۰ تا ۴۹ سالگی است باسواد شوند و هر ساله بخشی از بی سوادان نیز با آموختن دروس و شرکت در این کلاسها، باسواد شوند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: در استان ۲۰ مرکز یادگیری محلی وجود دارد که از این تعداد پنج مرکز دولتی و ۱۵ مرکز غیر دولتی است که علاوه بر آموزش دروس و سوادآموزی، در بخش های دیگری مانند مهارت حرفه ای نیز خدماتی را ارائه می دهند.

جودکی عنوان کرد: ۱۰ هزار و ۹۰۰ نفر در استان، آموزش های نهضت را فرامی گیرند که از این تعداد شش هزار نفر در دوره ثبت نام، دو هزار و ۴۰۰ نفر در دوره تحکیم و دو هزار و ۵۰۰ نفر هم در دوره انتقال آموزشها را می بینند.

وی بیان کرد: البته برنامه ریزی هایی صورت گرفته که آموزش هایی را در بخش های طرح ندامتگاه، آموزش مقدمات کار و شتاب بخشی سوادآموزی نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/