حامدی گفت: 30 هزار واحد خونی در استان لرستان اهدا شد.

غلامرضا حامدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در ۹ ماهه نخست امسال ۳۵ هزار و ۴۰۵ نفر برای اهدای خون به پایگاه های خونگیری مراجعه کردند که از این تعداد ۳۰ هزار و ۵۶۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی افزود: خونگیری در ۹ ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد افزایش یافته و با توجه به فصل سرد سال، لازم است که اهداکنندگان خون، اهدای خون را در هر شرایطی فراموش نکنند.

مدیرکل انتقال خون لرستان تصریح کرد: خانم ها از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و ۷۳۱ واحد خون و آقایان ۲۷ هزار و ۳۲۹ واحد خون اهدا کردند که اهدای خون بانوان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۳ درصد افزایش داشته است.

حامدی با بیان اینکه ۵۲ درصد از اهداکنندگان خون، اهداکنندگان مستمر هستند، بیان کرد: طی این مدت ۱۵ هزار و ۹۸۱ واحد خون توسط اهداکنندگان مستمر در استان، اهدا شده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی مصرف خون و فراورده های خونی در مراکز درمانی، گفت: سال گذشته به دلیل شیوع بالای کرونا، عمل های جراحی غیر ضروری انجام نمی شد ولی هم اکنون این کار در حال انجام است و امسال تاکنون ۳۸ هزار و ۱۲۶ واحد خون و فرآورده های خونی در اختیار مراکز درمانی قرار گرفته است.

انتهای پیام/