سردار توکلی گفت: دفاع از حق مظلومان عالم سبب شده بود تا از حاج قاسم به عنوان یک فرمانده و شخصیتی محبوب یاد شود.


سردار حبیب اله توکلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به محبوبیت شهید سلیمانی در بین ملت ها، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در زمانی که دشمن جنگ تحمیلی را آغاز کرد، جوانی از خطه کرمان به عنوان یک رزمنده شجاع و مومن به میدان آمد و چهار دهه در لباس سپاه، جهاد و شهادت خوش درخشید.

وی افزود: شهید سلیمانی خود را در مسیر کمال قرار داد و خداوند هم اجر زیادی به وی عطا کرد، حاج قاسم را همه نظامی های دنیا به عنوان فردی که از نظر نبوغ نظامی بی نظیر بود، می شناختند و طی این سالها در همه عرصه و صحنه ها حضور موثری داشت.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی همیشه برای حضور در میدان، آماده بود و با روحیه جهادی در این سالها توانست نه تنها در کشور بلکه برای کشورهای دیگر امنیت ایجاد کند و هر نقطه دنیا، مسلمانی نیاز به کمک داشت، سردار دلها برای کمک رسانی تلاش می کرد.

سردار توکلی عنوان کرد: یک روز در سوریه، یک روز در عراق و یک روز هم برای کمک به سیل زدگان به میدان می آمد و پرچمدار دفاع از مظلومان عالم بود، حرفهای حاج قاسم به گونه ای به دل می نشست که در هر جایی که صحبت می کرد، بیانش اثرگذاری بسیاری زیادی داشت.

وی بیان کرد: دشمن شناسی، مردمی بودن و انقلابی بودن از ویژگی های خاص شهید سلیمانی بود که همیشه مطیع ولایت و در این مسیر حرکت می کرد و دفاع از حق مظلومان عالم سبب شده بود تا از او به عنوان یک فرمانده و شخصیتی محبوب یاد شود، امروز مردم کشورهایی از جمله سوریه و عراق ارادت خاصی به سردار سلیمانی دارند و می دانند که سردار دلها برای ایجاد امنیت تلاش های بسیار زیادی کرد.

انتهای پیام/