حجت الاسلام حاتمی با بیان اینکه راز محبوبیت حاج قاسم توجه به خداباوری است، گفت: توجه به مظلومان، سرلوحه کار سردار سلیمانی بود.

حجت الاسلام حبیب حاتمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: دی ماه، فصل بصیرت ملت ایران است که در این ماه شاهد دو حادثه مهم حماسه تاریخی ۹ دی و دیگری شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی است.

وی افزود: حاج قاسم نه فقط در بین ملت ایران، بلکه در بین پنج قاره عالم محبوب دلهای آزادیخواهان جهان است به طوری که مسلمانان دنیا و حتی افرادی از ادیان دیگر نیز روحیه شهید سردار سلیمانی را تجلیل می کنند چرا که روحیه خداباورانه و نگاه به نوع دوستی و بشر دوستی و همچنین توجه به مظلومین را در سرلوحه کار خود قرار بود.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های لرستان تصریح کرد: مکتب حاج قاسم، ادامه دهنده مکتب امام حسین(ع) است که طی این سالها از عمر با برکت خود، برای خدمت به خلق خدا و در راه خدا قدم برداشت و اینگونه محبوب دلهای مردم شد.

حجت الاسلام حاتمی با اشاره به اخلاص و معنویت شهید سردار سلیمانی، عنوان کرد: راز محبوبیت حاج قاسم توجه به خداباوری است و کسی در مسیر خدا حرکت کند، اینگونه محبوبیت پیدا می کند.

وی بیان کرد: حرکت در مسیر ولایت از دیگر ویژگی های سردار دلها بود که بر این امر نیز تاکید ویژه ای داشتند، همچنین مردمی بودن و اخلاق مداری در رفتار حاج قاسم به قدری بود که همه مردم مجذوب رفتار و اخلاق این شهید بزرگوار شده بودند.

انتهای پیام/