زیویار گفت: استان لرستان در بحث رفع آسیب‌های اجتماعی نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: بیکاری، حاشیه نشینی، مصرف مواد مخدر، طلاق، خشونت و امثال آن از آسیب های اجتماعی شاخص بوده که ارتباط تنگاتنگی با هم داشته و هر کدام به نوعی بر دیگری اثرگذار است، متاسفانه آسیب های اجتماعی منجر به وجود آمدن معضلاتی همچون اختلافات دامنه‌دار خانوادگی می شود که بنیان خانواده را به عنوان مهمترین اصل در جامعه به خطر می‌اندازد.

وی افزود: وجود تعصبات قومی در بین برخی از استانهای کشور می تواند زمینه ساز بروز آسیب‌های اجتماعی دیگری نیز باشد که برای رفع آنها ضرورت دارد فرهنگ حل مسئله جایگزین روش های غیر معمول در جامعه شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: در زمینه تحصیل دانش آموزان به ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا، مشکلات اجتماعی این حوزه نمود بیشتری پیدا کرد که موجب افت تحصیلی در برخی دانش آموزان و بروز سایر موارد مبتلا به شد.

زیویار با تاکید بر اینکه لرستان در بحث رفع آسیب‌های اجتماعی نیازمند توجه ویژه است، یادآور شد: بسیار مهم است برای رفع آسیب های اجتماعی زمینه اجرای دوره های آموزشی برای جوامع هدف فراهم شود و نیازهای جامعه به ویژه در بحث معیشت و اشتغال در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به معضلات اجتماعی مشترک در استان های غربی کشور مانند قاچاق کالا، کولبری و پدیده شوتی، خاطرنشان کرد: این موضوع طبق دستورالعمل های صادره به تعداد محدودی از دستگاه‌های اجرایی محول شده که به منظور اثربخشی بیشتر در این رابطه می‌توان از ظرفیت دستگاه های فرهنگی مانند حوزه های علمیه، کارگروه اجتماعی، نهاد های فرهنگی ورزشی، دانشگاه ها، انجمن های مردم نهاد و توان ائمه جمعه با هدف تغییر نگاه و تقویت فرهنگ جامعه، بهره گیری کرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: رفع آسیب های اجتماعی مستلزم ورود وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی استانی و انجام کار هماهنگ با پرهیز از موازی‌کاری است تا اثر بخش ترین اقدامات انجام پذیرد و بهترین نتیجه حاصل شود.

انتهای پیام/