آشتاب گفت: کارگروه تخصصی آسیب شناسی بنگاه‌های اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل در لرستان تشکیل می شود.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب اظهار داشت: کل مطالبه مردم لرستان، مسئولان، استاندار و نمایندگان از دولت، حمایت از بحث سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال بود و اولویت اول بود.

وی با بیان اینکه برای تحقق این امر قرار شد که یک کارگروه تخصصی با موضوع آسیب شناسی بنگاههای اقتصادی تعطیل و با ظرفیت پایین تشکیل شود، افزود: راهکار در این رابطه قرار بوده ارائه شود و منابع اعتباری برای احیا، تکمیل و توسعه این بنگاهها فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به پروژه‌های عمرانی بزرگ مانند سد معشوره، راه آهن، سد بختیاری و… گفت: اینها می‌توانند نقش یک هلدینگ را ایفا کرده تا هم توسعه زیرساخت‌های استان را داشته باشیم و هم در حوزه اشتغال مؤثر باشند.

آشتاب با تاکید بر اینکه سیاست‌های اقتصادی که دولت دارد، پرداخت تسهیلات به مجریان طرح‌های اقتصادی در حوزه‌های مختلف و در قالب‌های مختلف ایجادی، توسعه‌ای، سرمایه در گردش و.. نیز قرار است در دستور کار قرار بگیرد، عنوان کرد: توجه به بخش کشاورزی و توسعه اراضی آبی، ایجاد سیستم‌های نوین آبیاری، ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی، گیاهان دارویی و… استان نیز قرار است در راستای ایجاد اشتغال در استان مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه قرار شده که دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های تخصصی ورود پیدا کنند و راهکارهای لازم را برای به فعلیت درآوردن این ظرفیت‌ها به کار گیرند خاطرنشان کرد: ما هم پیگیری‌های متعددی در این رابطه داشته‌ایم به طوری که اجرای فاز چهار سیمان دورود یکی از مواردی بود که از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لرستان مورد تاکید قرار گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه وی دستور دادند که شرکت «شستا» به قضیه سرعت بدهد، بیان کرد: حدود ۳۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز این واحد است، «شستا» نیز قول داد که به کار در این پروژه سرعت بدهد.

آشتاب با اشاره به کارخانه تعطیل شده بهراد دورود گفت: پیگیری این واحد نیز از تأکیدات وزیر بود، اجرای کنار گذر شهرستان دورود، بیمارستان در دست ساخت دورود، تصفیه خانه فاضلاب دورود، منطقه ویژه اقتصادی ازنا و… از دیگر تأکیدات وزیر در سفر به لرستان بود و قرار شد که با تأمین اعتبار زمینه ایجاد اشتغال و ارتقای زیرساخت‌ها در استان فراهم شود. امیدواریم با اجرای مصوبات سفر دولت، قطعاً یک رشد و تحرکی در حوزه‌های مختلف اقتصادی داشته باشیم.

انتهای پیام/