حسنی مقدم گفت: سهم استان لرستان از اعتبارات وزارت کشور ۳.۹ دهم درصد است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان، اسفندیار حسنی مقدم اظهار داشت: از رسالت های همه ما رفع چالشها، مشکلات وخدمت رسانی به مردم است و همه ما طبق این رویکرد باید درجهت حل مشکلات سرمایه گذاران در‌ زیربخش های مختلف کشاورزی تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه همه ما تابع  قانون هستیم اما برخی از مشکلات ارتباطی به قانون ندارد، افزود: همه ما باید در چارچوب قانون و ضوابط عمل کنیم اما این امر نباید بهانه ای برای ایجاد موانع کار سرمایه گذار باشد و با تفسیر قانون و پیچدگی نظام اداری سرمایه گذار را با مشکل مواجه و در نهایت کم انگیزه کنیم، بلکه همه تلاش ما مدیران وکارشناسان باید‌ در جهت ترغیب و تشویق سرمایه گذار باشد و تا جایی‌ که می توانیم مشکلات آنها راحل کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: طرح های بزرگ و زیربنایی در اولویت کاری قرار دارند چرا که در روند ایجاد اشتغال پایدار و همچنین در بهبود اقتصاد استان اثرگذار هستند.

حسنی مقدم عنوان کرد: ما با محدودیت اعتبارات منابع مواجه هستیم و این منابع محدود نباید در طرح‌های کم بازده هزینه شود؛ بلکه باید این اعتبارات را برای اجرای طرح‌های استراتژی که در روند اشتغال و تولید پایدار مطلوب و اثرگذار هستند هزینه کنیم.

وی افزود: با توجه به اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی احداث گلخانه‌ها، سردخانه، طرح های نیمه تمام در بخش های دام و طیور و سپس سایر طرح های متفرقه در اولویت های اعتباری استان قرار دارند.

حسنی مقدم خاطرنشان کرد: براساس ابلاغ اعتباری سهم استان لرستان از اعتبارات وزارت کشور حدود ۳.۹ دهم درصد است و این رقم به استان نیز ابلاغ گردیده که این میزان به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان بر اساس شاخص های مالی jdp تولید ناخالص بین شهرستانها توزیع تا در راستای شیوه نامه‌های ابلاغی در سامانه سیتا طی فرایند گردش کار تعیین شود و به دبیرخانه و بانک‌های عامل ارسال گردد.

انتهای پیام/