نعمت پور با بیان اینکه حاج قاسم همیشه جزء کسانی بود که با اخلاص کار می کرد و خدا این اخلاص را به خوبی دید، گفت: اتحاد ملت های مسلمان نشات گرفته از رفتار حاج قاسم بود.

غلامرضا نعمت پور در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به سالروز شهادت سردار سلیمانی، اظهار داشت: صحبت کردن از مرد بزرگی مانند حاج قاسم کار بسیار سختی است به این دلیل که جنبه های مختلف زندگی این بزرگوار آنقدر تاثیر گذار است که در تعریف ها نمی گنجد.

وی افزود: خداوند هر که را بخواهد عزیز می کند و این به واسطه اخلاص است، حاج قاسم در طول زندگی سعی کرد دیده نشود ولی خداوند آن را برای همه افراد جامعه ایران و جهانی به شهره رساند و این چیزی نیست جز نگاه خدا به بنده ای که بدون ریا برای رضای خدا کار کرد.

کارگردان سینما تصریح کرد: حاج قاسم با حضور مستمر خود در بین اقشار مختلف جامعه، محبوبیت زیادی کسب کرد، هر زمانی که مشکلی برای کشور رخ می داد مانند جنگ تحمیلی، امنیت و یا حوادثی مانند سیل، نفر اول حاج قاسم بود که در صحنه حاضر می شد و در سیل سال ۹۸ حضور وی دلگرم کننده برای مردم بود و باعث روحیه دادن به نیروهای بسیجی شد.

نعمت پورعنوان کرد: حاج قاسم همیشه جزء کسانی بود که با اخلاص کار می کرد و خدا این اخلاص را به خوبی دید.

وی بیان کرد: کشوری مانند آمریکا که خود را ابرقدرت می داند تمام تلاشش را می کند که به کشور ما ضربه بزند و این را در شهادت سردار سلیمانی می بینید، بدون شک حاج قاسم فردی بسیار بزرگ و صاحب قدرت بود که دشمن برای به شهادت رساندن ایشان اقدام کرد.

کارگردان سینما خاطر نشان کرد: شهادت وی نشان از بزرگی و عظمت بود، امیدواریم با اشاعه بخش کوچکی از زندگی و سیره این بزرگوار بتوانیم نقش فرهنگ ایثار و شهادت را نشان دهیم که امثال حاج قاسم چگونه می توانند سبب اتحاد یک کشور شوند.

نعمت پور با اشاره به استکبار ستیزی ملت ایران، گفت: استکبار ستیزی در رفتار حاج قاسم کاملا هویدا بود، وی توانست در ایران و سپس در جامعه بین المللی اتحادی ایجاد کند که ما را یک گام به سمت امت اسلامی نزدیک تر کند که این اتحاد در کشورهای ایران، افغانستان، سوریه، عراق و کشورهای آزادیخواه دیده می شود و همه نشات گرفته از تلاش های حاج قاسم است.

وی با بیان اینکه ابهت و بزرگی یک انسان به مال و ثروت نیست، افزود: حاج قاسم به ما یاد داد در عین ساده زیستی می توان انسان به قدرت های بزرگی برسد، بزرگ مردی که نامش لرزه بر اندام دشمن می اندازد در عین حال بسیار ساده زیست و متواضع است.

کارگردان سینما خاطر نشان کرد: در دیدار حاج قاسم با اقشار مختلف مردم، کوچکترین غروری در رفتار وی دیده نشد، مردی ساده و مهربان که اگر حاج قاسم در جمعی حضور پیدا می کرد و فردی ایشان را به جمع معرفی نمی کرد شاید هیچگاه کسی متوجه بزرگی و درجه و سمت وی نمی شد و همه اینها الگوهایی هستند برای نسل جدید و نسل جوان انقلابی که راه حاج قاسم را ادامه دهند و سعی کنند شخصیتی نزدیک به حاج قاسم باشند.

نعمت پور تصریح کرد: سردار دلها، نماد امنیت ملی ایران است و فیلم هایی از وی دیدیم که تا امروز از چشم خیلی بینندگان دور بوده، تلاش هایی در مناطق مختلف  انجام داد به طوری که در زمانی که اشرار امنیت را مختل می کردند حاج قاسم توانست امنیت را برقرار کند و سبب آسایش مردم شود و امروز خیلی از افراد از رشادت های حاج قاسم در برقراری امنیت در جامعه یاد می کنند.

وی شهادت را کوچکترین هدیه در برابر رشادت های حاج قاسم برشمرد و افزود: گریه های حاج قاسم که از خدا طلب شهادت می کرد بسیار دیدنی بود، اما امروز مسئولین نظام با درس گرفتن از نوع رفتار و سیره این مرد بزرگ باید بتوانند جامعه را به سمت جامعه اسلامی ببرند، یادمان نرود برای ایجاد امنیت در این کشور انسان های زیادی به شهادت رسیدند.

کارگردان سینما اظهار داشت: حاج قاسمی نسلی را پرورش داد که در آینده مانند گلی که شکوفه می دهد این راه را ادامه می دهند و خار چشم دشمنان خواهند بود.

انتهای پیام/