سپهوند با بیان اینکه پرورش شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: شهید سلیمانی در مقابل استعمارگران و استکبارگران ایستاد و توانست ضربه‌ای مهلک بر پیکره‌ استعمارگران منطقه‌ بزند.

بهمن سپهوند در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به اینکه شهید سلیمانی، شهیدی مکتب ساز، فرهنگ‌ساز و تمدن ساز است، اظهار داشت: از مهم‌ترین موضوعات و مباحثی که در پیرامون این شهید والامقام مطرح است تلاش و کوشش او در بعد فرهنگ است؛ شهید سلیمانی حلقه اتحاد فرهنگی مسلمانان منطقه خصوصاً در جبهه مقاومت بودند.

وی افزود: در فلسطین، لبنان، سوریه، یمن، پاکستان و افغانستان از او به‌عنوان یک شخصیت و قهرمان جهان اسلام و فرا منطقه‌ای یاد می کنند؛ در عرصه فرهنگ سبب نشر، ترویج و گسترش دست آوردهای مهم انقلاب اسلامی در منطقه بود.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به توجه و نگاه ویژه سردار سلیمانی به گفتمان امام راحل و مقام عظمای ولایت، عنوان کرد: او مبارزی مجاهد و مرد فرهنگ، تمدن و میدان عمل و جهاد و انقلاب بود که در جبهه‌های مقاومت حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس و دفاع از کیان و انقلاب اسلامی سبب افتخارات بسیار زیادی برای کشور شد.

وی تصریح کرد: شهید سلیمانی پس از هشت سال دفاع مقدس در میدان تمدن سازی و فرهنگ‌سازی اهتمام داشتند در حفظ و حراست از کیان مسلمانان در مقابل استعمارگران و استکبار گران ایستاد و به‌حق توانست ضربه‌ای مهلک به پیکره‌ استعمارگران منطقه‌ای که پایگاه‌هایی چند در منطقه داشت بزند.

سپهوند گفت: نام و یاد حاج قاسم، ترس و دلهره‌ای در دل دشمن و دشمنان ایجاد کرده است و اینجاست که ما پی می‌بریم انقلاب ما شهیدپرور بوده و مکتب شهادت را احیا کرد و نشر داد، همان‌طوری که در صدر تاریخ پرفرازونشیب اسلامی در مکتب رسول گرامی اسلام شهدایی سبب نشر و گسترش دین، قرآن، کیان و هستی جبهه اسلامی در مقابل دشمنان، منافقان، یهودیان و مشرکان شد.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه سردار توانست پایگاهی در میان رزمندگان جبهه مقاومت و مسلمانان منطقه و فرا منطقه ایجاد کند، بیان کرد: دست آورد انقلاب ما پرورش شهدایی همچون شهید قاسم سلیمانی عزیز است که در نشر فرهنگ ایران اسلامی و در وحدت و اتحاد جبهه مقاومت سرآمد بوده است، گواه این موضوع گفتمان تحلیل گران جهان اسلام است که اکثر تحلیل گران معتقدند یگانه قهرمانی که در این عصر سبب اتحاد جهان اسلام شد سبب احیای مکتب شهادت شد.

انتهای پیام/