ائمه جمعه لرستان با اشاره به رشادت های سردار سلیمانی، عنوان کردند: ملت های آزادیخواه، مجاهدت های سردار سلیمانی را فراموش نمی کنند.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه خرم آباد، اظهار داشت: شهید سلیمانی در مکتب امام(ره) و رهبری درس آموخت و آموخته های خود را به مجاهدان و مدافعان حرم در همه کشورها منتقل کرد که در این راستا طیف های مختلفی از محور مقاومت بر گِرد او جمع شده و همه را لحاظ فکری، عملی و عاطفی به ولی زمان خود متصل کرد.

وی افزود: شهید حاج قاسم قهرمانی است که مدال مبارزه با ترویستی های آمریکا و اسرائیل را برای همیشه تاریخ به همراه خود دارد، ایشان راه عزت، حق طلبی و مقاومت در برابر ظلم و زور را به همه آزادگان جهان نشان داد و انتقام خون این شهید بزرگوار و یاران و مدافعان حرم را در میدان نبرد گرفتند.

وی با اشاره به بودجه سال آینده گفت: بودجه سال آینده از سوی هیات دولت به مجلس شورای اسلامی تحویل شده است و دولت سیزدهم در راستا توسعه متوازن و عدالت اجتماعی خصوصا در استان های کمتر توسعه یافته مانند لرستان که از زیرساخت های لازم برخوردار نیست باید در بودجه ۱۴۰۱ مورد ملاحظه قرار دهد البته طبق نقل قول برخی، بودجه ای اعلام کردند برای استان که می توان مفید و ارزشمند باشد ولی بودجه امسال همین وضعیت موجود است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان و مدیران اجرایی در این ایام باید با همکاری در جهت اختصاص اعتباراتی که بتواند استان را به سمت تحول سوق دهد، اقدام کنند و مصوبات سفر رئیس جمهور را در بودجه سنواناتی لحاظ کنند، همچنین توجه به بخشی از کارکنانی که حقوق ثابتی دارند لازم است که عدالت اجتماعی می طلبد در بودجه امسال توجه خاصی به این قشر از حقوق بگیران شود تا فاصله بین حقوقها کاهش یابد چرا که در وضعیت فعلی فاصله حقوقی فراوان است.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: در همین راستا زندگی و موفقیت در جامعه مرهون تلاش کسانی است که در عرصه تعلیم و تربیت تلاش می کنند، هرچه بتوان از امور معیشتی این قشر کاست، امری خداپسندانه است البته باید توجه کرد دولت جدید باید همه کشور را اداره کند، هم بدهکاری دولت قبلی را پرداخت کند و هم وضعیت موجود را اداره نماید.

خطیب جمعه خرم آباد عنوان کرد: معلمان توجه دارند در وضعیت فعلی دولت قادر نیست همه مشکلات انبوهی که در طول سالیان انباشته شده اند را در زمان کوتاهی برطرف نمایند و معلمان خواسته های خود را از طریق نماینده ها دنبال کنند و بدخواهان بدانند طلایه داران ادب و تربیت به شیوه سالم امورات را دنبال می کنند.

وی با اشاره به ضرورت اقدامات عمرانی و فرهنگی افزود: بخش مهمی از عمران اجتماعی و فرهنگی شهر بر عهده شهرداری و شورای شهر است، تامین درآمدها برای شهرداریها و هزینه آن در امور فرهنگی و عمرانی مسئله مهمی است که این درآمد از طریق پرداخت عوارض از سوی مردم و طلب هایی که شهرداریها از سازمانها دارند، میسر است که اعضای شوراها باید به تعهدات خود و برنامه هایی که در ایام انتخابات دادند، عمل نمایند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: رسیدگی به حاشیه شهرها، حقوق معوقه کارکنان شهرداری، رسیدگی به عمران و برنامه های فرهنگی باید برای این موارد برنامه هایی از سوی شوراها ارائه شود و کار جهادی صورت گیرد، همچنین همفکری، خرد جمعی و همکاری همه دستگاه ها و مردم در پرداخت مطالبات شهرداری و عوارض لازم است.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: نیروهای سفارشی به شهرداری تحمیل نشود که این در گذشته بوده و نباید تکرار شود و سازمان بازرسی و حرارستی بر این امر متمرکز شوند.

وی بیان کرد: کسانی که در نظام اسلامی مسئولیت های مهم بر عهده دارند، به واسطه این مسئولیت ها از موقعیت ویژه ای برخوردار می شوند که این افراد تقوای سیاسی و اقتصادی و تقوا در مسائل فرهنگی برایشان نخستین شرط است، کسی که در مسئولیت حاکمیتی قرار دارد باید از مصادیق متقین باشد و تقوای ثابت و پایدار در تار و پود جانش رسوخ کرده باشد.

ملت های آزادیخواه، مجاهدت های سردار سلیمانی را فراموش نمی کنند

حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد در خطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد، اظهار داشت: رشادت ها و جانفشانی سردار سلیمانی سبب شده تا در دل همه ملت ایران و ملت های آزادیخواه جهان جای داشته باشد و هیچگاه جانفشانی حاج قاسم از اذهان پاک نخواهد شد.

وی افزود: سردار سلیمانی سالها در دفاع از اسلام و ارزشها ایستادگی کرد و پاداش این همه ایثار و فداکاری، شهادت بود.

امام جمعه بروجرد با اشاره به افول آمریکا افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران رو به افول بودن آمریکا را اشاره فرمودند که امیدواریم به زودی شاهد نابودی و ریشه کن شدن رژیم جنایتکار اسرائیل و آمریکا باشیم.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: امروز به برکت خون شهدا، جبهه مقاومت در منطقه از اقتدار و عظمت بسیار بالایی برخوردار است و شاهد افول آمریکا خواهیم بود.

وی با اشاره به ضرورت رفع مشکلات واحدهای تولیدی، گفت: در راستای رفع موانع تولید، قرارگاه پشتیبانی در شهرستان تشکیل شده که تلاش می شود تا با این اقدامات بتوانیم تولید را در بروجرد رونق دهیم.

امام جمعه بروجرد خاطر نشان کرد: حمایت و استقبال از سرمایه گذار در رونق تولید نقش بسیار مهمی دارد که برای تسهیل در کار سرمایه گذاران باید تلاش شود تا مجوزهای لازم ظرف چند روز صادر شوند.

حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: حمایت از تولید، اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی را به همراه دارد که در این زمینه همه باید همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/