خوش کنار گفت: فرهنگ ایثار و شهادت‌ برگرفته از فرهنگ عاشورایی‌ است.

به گزارش سفیرافلاک، امیر مراد خوش‌کنار در مراسم استقبال از خانواده شهید نعمت‌الله شکیبایی صنوبری اظهار داشت: عزت، اقتدار، پیشرفت و صلابتی که امروز کشور از آن بهرمند است به برکت ایثار و از خودگذشتگی مردانی است که در روز های خطر با سپر کردن سینه خود در مقابل دشمن از کیان ایران اسلامی دفاع کردند.

وی افزود: شهیدان هستی خود را در طبق اخلاص قرار دادند و گرانبها ترین گوهر وجودی خود را برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی را نثار کردند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۸۴ لرستان با اشاره به فرهنگ ایثار و شهادت‌ که برگرفته از فرهنگ عاشورایی‌ است، گفت: امروز این فرهنگ آنچنان لرزه‌ای بر اندام دشمن انداخته است که آنان را از نفوذ به دژهای مستحکم اسلام و ایران اسلامی مایوس کرده است.

خوش کنار تصریح کرد: در تاریخ ملت ایران روزهای پیش می‌آید که فقط با ایثار، از خودگذشتگی و جانفشانی و شهادت می‌توان خطر را دفع کرد تا اهداف بزرگ و مقدس حفظ شود، انسان‌های متدین هستند که با نثار جان خود از میهن و حریم حق دفاع می‌کنند.

وی به حوادث دوران دفاع مقدس و روزهای تاریخ ساز که دشمن با پشتیبانی استکبار جهانی و بلوک‌شرق برای ساقط کردن نظام نوپای جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: آنها یک جنگ تمام عیار و نابرابر بر ملت شریف ایران تحمیل کردند و این جوانان مومن و انقلابی اعم از ارتشی، سپاهی، بسیجی و انتظامی بود که به‌پا خواستند و جانانه از ارزش‌های الهی_اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند و در این راه پرافتخار نیز شهدای زیادی تقدیم شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۸۴ لرستان خاطرنشان کرد: از خیل عظیم شهدا، ۳۶هزار نفر آنان سرباز وظیفه و جز کارکنانی بودند که احساس دین کردند و در آن روزهای بسیار حساس با پوشیدن لباس مقدس سربازی به صفوف مجاهدین فی‌سبیل‌الله پیوستند که شهید نعمت‌الله شکیبایی از افسران تحصیل کرده و نخبگان دوره خود بود، یکی از ۳۶ هزار شهید سرافراز است.

خوش‌کنار با اشاره درخواست امام جمعه شهرستان سلسله و همچنین مردم شهید پرور شهرستان سلسله در خصوص ماندن این شهید در الشتر گفت: بردار شهید صنوبری نیز با ماندن این شهید در شهر دارالمومنین الشتر موافقت نمودند.

وی گفت: با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید اسلام سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای دفاع مقدس گفت: جا دارد دو هزار و ۸۲ شهید، سه هزار و ۸۲۸ جانباز، ۱۲۲ جاوید‌الاثر ،۷۰۹ آزاده لشگر ۸۴ لرستان و همچنین ۶۳۰۰ شهید استان لرستان را گرامی بداریم.

انتهای پیام/