ستاری در ستاد مقابله با بیماری کرونا خواستار استمرار اجرای طرح شهید سلیمانی برای مهار بیماری کرونا شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، ستاری معاون سیاسی- امنیتی استانداری لرستان اظهار داشت: سلامت مردم از اولویت های مهم دولت سیزدهم در ابتدای روی کار آمدن بود و با توجه به شرایط شکننده، آمار افزایشی مبتلایان و مرگ ناشی از کرونا در گذشته، دولت استفاده از شیوه های جدید را برای مهار بیماری به کار گرفت که آمارها از موفقیت اجرای طرح های جدید طی ماههای اخیر حکایت دارد.

وی افزود: سیاست‌های صحیح در حوزه بهداشت و درمان موجب تحت تاثیر قرار دادن سلامت روان جامعه می‌شود و انسجام هماهنگی هایی که در کشور برای مهار بیماری کرونا انجام شد، شرایط نسبتاً مطلوب و پایدار امروز کشور را در پی داشت.

معاون استاندار لرستان با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته در استان، تصریح کرد: در بحث واکسن در دوزهای اول و دوم به طور میانگین تاکنون حدود ۹۳% تزریق صورت گرفته که برای تزریق دوز سوم نیازمند استقبال عمومی و تسریع در تزریق واکسن هستیم تا سلامت پایدار در جامعه برقرار شود.

وی بیان کرد: طرح شهید سلیمانی یکی از اقدامات بسیار خوبی بود که از زمان شیوع کرونا در کشور صورت گرفت و با توجه به اثربخشی اجرای این طرح در کاهش روند مبتلایان و مرگ بر اثر بیماری، استمرار و ادامه آن مورد تاکید است، شرایط کنونی در استان مطلوب است اما با توجه به گزارش ورود سویه جدید اُمیکرون به کشور، این وضعیت کاملاً شکننده بوده و در صورت رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی هر لحظه احتمال تغییر وجود دارد.

ستاری خاطرنشان کرد: به منظور مقابله با بیماری و جلوگیری از شیوع موج جدید در کشور بسیار مهم است نکاتی از قبیل استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت دستورالعمل های بهداشتی همچون گذشته مورد توجه و اهتمام مردم باشد.

انتهای پیام/