سردار کشکولی گفت: حاج قاسم با تلاش و رشادتها مانع تجزیه کشورهای منطقه شد و صدور انقلاب اسلامی از مجرای مقاومت انجام شد، از دیگر فعالیت ها شکست جنگ های نیابتی مانند داعش بود که سوریه و عراق و در مجموع اسلام را نجات داد.

به گزارش سفیر افلاک سردار مرتضی کشکولی در جمع خبرنگاران با اشاره به سالروز شهادت سردار سلیمانی، اظهار داشت: اولین اصلی که در مکتب سازی حاج قاسم می باشد، پایبندی به تمام اصول است، سرباز اسلام بودن و ذوب در ولایت از دیگر ویژگی های حاج قاسم است، فدایی مردم بود که یک اصل مهم در مکتب ایشان به شمار می رود.

وی افزود: سردار سلیمانی فردی متدین و انقلابی بود، مدافع حقیقی قدس و فلسطین و مظلومان جهان بود، از دیگر اصول وی، روحیه استکبار ستیزی داشت و باور قطعی به اینکه دشمن قدرت پوشالی دارد و در این راستا برای تقویت و توانمندی جبهه مقاومت  تلاش کرد، اهل دنیا نبود، اهل طیف و جناح سیاسی نبود که همه این موارد از اصول مهم مکتب سلیمانی است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: وی نمونه برجسته ای از تربیت شدگان مکتب امام(ره) و اسلام بود و یک فرمانده جهادی که ۴۰ سال پیوسته جهاد کرد، جهاد را یک تکلیف می دانست و صادق و مخلص بود چرا که هر چه صداقت یک فرد با خدا و مردم بیشتر باشد به مراتبی از یقین می رسد.

سردار کشکولی عنوان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی دنبال این بود که همه مردم را حول محور ظلم ستیزی و عدالت خواهی جمع کند و دفاع از حرمین به دلیل غیرت ایشان به اهل بیت(ع) بود که سالها با دیگر مدافعان حرم برای این مهم در میدان با دشمنان جنگید.

وی بیان کرد: از ۲۲ سال که در سپاه قدس بود، ۱۶ سال به صورت خاموش کار فرهنگی و نرم انجام داد، وحدت جهان اسلام را در نظر داشت و تبیین و نهادینه کردن ظلم ستیزی را برای روشنگری مردم در نظر داشت که از تلاش های مهم سردار سلیمانی بود، دفاع از فلسطین را با نگاه راهبردی دنبال می کرد، تعمیق خودباروی و بارومند کردن مردم منطقه به اثر بخشی مقاومت از دیگر اقدامات حاج قاسم بود که باید در برابر دشمن بایستند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: تلاش سردار سلیمانی برای ایجاد وحدت و اتحاد بسیار زیاد بود و دشمن برای رعب و وحشت برنامه ریزی می کرد اما حاج قاسم برای امیدواری مردم هرآنچه در توان داشت را انجام می داد و شناسایی چهره های انقلابی در منطقه از دیگر فعالیت های ایشان بود و تشکیل گروه های جهادی در همه کشورهای آزادیخواه را در نظر داشت.

سردار کشکولی عنوان کرد: جانمایی گروه های جهادی و انقلابی در ساختار حکومتها از دیگر فعالیت های ایشان بود، گروه های دیگر در کشورها نیز به این گونه بود، انتقال تجربیات دفاع مقدس و نشان دادن قدرت اسلام و پوشالی بودن قدرت پوشالی دشمن از دیگر اهداف سردار دلها بود.

وی اظهار داشت: حاج قاسم با تلاش و رشادتها مانع تجزیه کشورهای منطقه شد و صدور انقلاب اسلامی از مجرای مقاومت انجام شد و با هدایت های رهبری و تلاش سردار سلیمانی انجام شد، از دیگر فعالیت ها شکست جنگ های نیابتی مانند داعش بود که سوریه و عراق و در مجموع اسلام را نجات داد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: زمینه سازی فرار آمریکا از منطقه از دیگر اقدامات وی بود و همچنین موازنه قدرت در منطقه را به نفع مسلمین تغییر داد.

سردار کشکولی خاطر نشان کرد: حاج قاسم رابطه خوبی با خدا داشت و خدا هم قلبها را به سمت حاج قاسم گرایش داد، در دفاع از مردم و مظلومان جانانه تلاش می کرد، اصرار به گمنامی داشتند که سبب شد اینگونه در بین مردم محبوب شود، در عین شجاعت اما بسیار رئوف و مهربان بود.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم یک منجی بود، بیان کرد: پیروزی بر داعش خواسته همه ملت های اسلامی بود چرا که این گروه تروریستی رعبی در بین مردم ایجاد کرده بودند و جنایت های زیادی انجام داد اما زمانی که اینها را شکست دادند، آرزوی ملت های مسلمان محقق شد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی، نمایش و اقتدار قدرت موشکی ایران به نمایش گذاشته شد که در عین الاسد پایگاه های آنها مورد حمله قرار گرفت، حضور بی نظیرملت ایران در تشییع یک اقتدار بود و ولایت فقیه سبب عاقبت بخیری ایشان شد. به برکت خون شهید سلیمانی، امروز شاهد انزوا و افول آمریکا هستیم.

انتهای پیام/