آیت الله مبلغی گفت: شهید سلیمانی یک استراتژیست و از عمق نگاه راهبردی برخوردار بود.

به گزارش سفیرافلاک، آیت الله احمد مبلغی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در مصلی الغدیر خرم آباد برگزار شد، با اشاره به شخصیت ممتاز سردار دلها اظهار داشت: حاج قاسم یک استراتژیست و برخوردار از عمق نگاه راهبردی بود، تاکتیک های دشمنان را خوب میشناخت و شجاعت و تدبیر داشت.

وی افزود: برای ما و همه کسانی که می خواهند تقویت نسل انقلاب را به خوبی درک، فهم و دنبال کنند این مساله بسیار مهم است که شخصیت حاج قاسم چه شخصیتی بوده است. یک تحلیل اساسی باید از این شخصیت به عمل آورد از آنجایی که این شخصیت در مکتب اسلام پرورش یافته است و با تحلیل های مادی نباید نسبت به او پرداخت.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در این مسیر مولفه های دینی و معنوی را باید به کار انداخت؛ در تحلیل شخصیت امام(ره) و آیت الله مطهری و دیگر بزرگان با ذکر مولفه های مادی راه به جایی نمی بریم مولفه های اساسی که رابطه خدا و انسان و آسمان و زمین را در یک نظم هماهنگ و شخصیت ساز قرار بدهد باید به سراغ آن مولفه ها برویم.

وی با بیان اینکه مولفه های تحلیل شخصیت های اجتماعی و الهی یکی از فصول قابل پیگیری در مواجهه با روایات اهل بیت عصمت و طهارت است، خاطرنشان کرد: در جای جای نهج البلاغه تحلیل های شخصیتی برقرار شده است که در کلام امام علی(ع) آمده است او خود را برای خدا خالص گردانید و خدا هم او را خالص کرد؛ او از معادن دین خداست، معدن مخصوص نفر نیست معادن در اختیار همه و قابل بهره برداری در گذر زمان است.

آیت الله مبلغی بیان کرد: سردار سلیمانی از اوتاد است، آنچه زمین را و یک حرکت و نگاه را تثبیت می کند، حق را با زبان توصیف می کند و خود عامل به آن است و برای هیچ خیری پایانی را رها نمیکند مگر آنکه قصد آن خیر را می کند.

وی با اشاره به ویژگی های درونی شخصیت شهید سلیمانی بیان کرد: او حقیقتا چنان بود که هوای نفس را فرو انداخته و خالص و بی پیرایه، محبوب ملت و معدن دین بود؛ اخلاص، دور کردن هوای نفس و قصد خیر داشتن امری درونی است و شهید سلیمانی با تقوا، خلوص و بی پیرایگی با این هیبت و صولت همچنان قامت بلند بالای شهید قاسم سلیمانی در برابر دشمنان قد برافراشته است چون او معدن دین و شخصیتی بود که از درون ساخته شده و تحلیل انفسی پیدا کرده بود.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: شخصیت الهی این انسان، جامعه گردان بود و اصل احساسی علاقه و عاطفه ورزی در شخصیت او برقرار بود و شهید جایگاه بازتولید اُنس و اُلفت با حرکت به سمت خدا و در میان مردم بود.

وی با اشاره به اندیشه و فرا نگاه حاج قاسم به رهبر انقلاب، گفت: شهید سلیمانی نسل شناس و عمق نسل شناسی داشته است؛ رمز مقاومت، دشمن شناسی قوی، عامل تثبیت انقلاب و حرکت انقلابی و ارزش های اخلاقی و انسانی است.

انتهای پیام/