قلب حاج قاسم با ایمانی راسخ برای عزت و سربلندی ملت ایران و همه مظلومان جهان در تپش بود و با افتخار در مسیر دفاع از اسلام و ارزشها تا پای جان ایستاد.

به گزارش سفیرافلاک، حاج قاسم را همه می شناسند، نه تنها ملت ایران بلکه مردم بسیاری از کشورهای دنیا، تا نام حاج قاسم برده می شود از مردمی بودن، غیرت، همت، دلاوری، شجاعت، ایستادگی در برابر ظلم، خدمت رسانی به مردم را بیان می کنند، دلیر مردی که سالهای سال از هشت سال جنگ تحمیلی و ایستادگی در برابر زورگویان گرفته تا ایستادگی در برابر تروریست های کشورهای عراق و سوریه مقاومت کرد اما حاج قاسم نه فقط در بخش نظامی بلکه در خدمت رسانی به مردم در زمان های بحرانی مانند سیل، سنگ تمام گذاشت.

در دوران جنگ تحمیلی، حاج قاسم با شور جوانی وارد میدان نبرد با دشمن شد، سالها جنگید و در کنار سایر همرزمانش به پیروزی رسیدند، پس از آن نیز به عنوان فریادرس ملت های مظلوم شناخته شد، فریاد رسی که وقتی صدای ضجه و ناله بیگانگان یک کشور را که مورد حمله ناجوانمردانه آمریکا و اسرائیل قرار می گرفتند، می شنید، به میدان می آمد و حضورش در صحنه، لرزه بر اندام دشمن می انداخت.

چهره ای رئوف و مهربان در برابر مظلومان و مستضعفان اما سراسر مقاومت و اقتدار در برابر کسانی که افکار و توطئه هایی غلط در ذهن داشتند، چهره ای که هیچگاه از ذهن ملت ایران و ملت های مظلوم دیگر پاک نخواهد شد.

یک عمر مجاهدت

وقتی استکبار با دست های خود گروهک تروریستی داعش را ایجاد کرد، حاج قاسم با ساماندهی نیروها، محور مقاومت را بیش از هر زمانی تقویت کرد، جوانان زیادی پا در رکاب شهید سلیمانی برای نبرد با گروهک های تروریستی داعش به سوریه اعزام شدند، مدافعان حرم که با افتخار در مسیر دفاع از اسلام و ارزشها تا پای جان ایستادند.

حضور سردار سلیمانی در سوریه و عراق، خواب دشمنان را بر هم زد، دشمنانی که از دیدن و بودن حاج قاسم آرامش نداشتند چرا که دشمن به خوبی فهمیده بود، مرد عمل در وسط میدان نبرد حاضر شده و تا ریشه کردن کردن داعش از پای نخواهد نشست.

زمانی که سیل ویرانگر فروردین سال ۹۸ خانه های زیادی را زیر آب برد، حاج قاسم رسالت خود را در کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده دانست و راهی جنوب کشور شد، با لباسی ساده و بدون تشریفات در میان مردم حضور یافت تا با کمک رسانی بتواند بخشی از آلام و رنج های روزهای سخت سیل را کاهش دهد.

مهربان و صمیمی در بین مردم حاضر شد، از دل و جان به حرف ها و مشکلات مناطق سیل زده گوش می کرد و نقطه امیدی بود برای روزهای تاریکی سیل، تا با حضورش و چاره اندیشی بتواند گره گشای این روزها باشد.

اما در دی ماه سال ۹۸ خبر شهادت حاج قاسم، قلوب همه مسلمانان ایران و کشورهای دیگر را داغدار کرد، غمی عظیم همه جا را فرا گرفت و مردم در غم از دست دادن علمدار ولایت، سردار دلها بر سر و سینه می زدند، اشکها، امان صحبت کردن نمی داد، هر جای شهر مزین به عکس سردار دلها شده بود، انگار سایه پدر رفته بود، پدری که در قلوب همه ملتهای مظلوم نفوذ پیدا کرده است.

سرداری مردمی و برای مردم

جودکی یکی از دانشجویان لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به محبوبیت سردار سلیمانی، اظهار داشت: مردمی بودن حاج قاسم سبب شده بود تا در بین همه ملتها شناخته شده باشد، با همه مردم از بزرگ تا کوچک رابطه بسیار صمیمی داشت، هر گاه اقتدار و شجاعتش را در برابر دشمن می دیدم احساس غرور و افتخار می کردم.

وی افزود: یکی دیگر از محبوبیت های حاج قاسم این بود که به وعده ای که می داد، عمل کرد به طوری که وقتی زمان نابودی داعش را اعلام کرد دقیقا در همان زمان داعش از بین رفت و این نشان از برنامه ریزی دقیقی بود که داشت و به نظرم این یکی از مهمترین ویژگی سردار دلها بود.

این دانشجوی لرستانی تصریح کرد: هیچگاه رشادتهای حاج قاسم فراموش نمی شود، بزرگ مردی که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای مظلوم، آنچنان در دفاع از مردم بیگناه در برابر دشمن می ایستاد که بردن نام حاج قاسم، دشمن را عصبانی می کرد، همین دفاع از مظلومیت سبب شده تا بسیاری از مردم کشورهای دیگر مانند سوریه، لبنان، عراق و … خود را مدیون حاج قاسم بدانند.

جودکی بیان کرد: دشمن بر این تصور بود که با شهادت حاج قاسم می تواند راه دفاع از مظلومان را ببندد اما کور خوانده است، هر قطره خون شهید سلیمانی، دریایی از شجاعت را به راه انداخته و همه ما به عنوان سربازان حاج قاسم در میدان حضور داریم.

وی با اشاره به مکتب حاج قاسم گفت: مکتب حاج قاسم امروز در دل همه جوانان و نوجوانان وجود دارد، مکتبی که برخاسته از معنویت، مردمی بودن، خدمت، اقتدار و شجاعت است و کم نیستند که امروز سردار دلها را الگو قرار داده و در مسیر دفاع از اسلام و ارزشها محکم ایستاده اند.

صداقت و راستگویی حاج قاسم بی نظیر بود

روزبهانی یکی از پیشکسوتان دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: راز محبوبیت حاج قاسم در دلهای مردم، معنویت و اخلاص بود، شهید سلیمانی در اوج معنویتی که داشت، آنچنان محکم در برابر دشمن می ایستاد که هنوز هم با گذشت دو سال از شهادتش، بردن نام حاج قاسم، دشمن را ناآرام می کند.

وی اظهار داشت: حاج قاسم مردی بود که ۴۰ سال مجاهدانه و مخلصانه تلاش کرد، از دوران دفاع مقدس گرفته تا خدمت رسانی به مردم سیل زده که همه اینها نشان می دهد شهید سلیمانی هدفش خدمت به مردم و مظلومان عالم بود، فرقی نداشت چه شهری و چه کشوری بلکه می خواست به داد مستضعفان عالم برسد.

رزمنده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: سردار دلها سالها در مسیر خدا حرکت کرد، در دوران جنگ تحمیلی و در نبرد با دشمن ایستاد، سالها در کشورهای سوریه و عراق برای نابودی داعش تلاش کرد، در خدمت رسانی به مردم سیل زده امید داد و همه اینها در کنار هم سبب شد تا حاج قاسم در دل همه مردم جای گیرد.

روزبهانی عنوان کرد: مردی خونگرم و مهربان، ساده و صمیمی، مردی به دور از تکبر و غرور که تا ابد نامش در دنیا خواهد درخشید، بهترین الگو و اسوه برای نسل جوان است، اگرچه دشمن تصور می کرد با شهادت حاج قاسم به هدفش می رسد اما نیروهای زیادی در این مسیر تربیت شده اند که در همان راه حرکت می کنند.

وی بیان کرد: در واقع با شهادت سردار سلیمانی، همه ما منسجم تر از همیشه در مسیر دفاع از ارزشها و اسلام گام برمی داریم، حاج قاسم برای همه ما یک قهرمان است، کارش را به خوبی انجام می داد و صداقت و راستگویی این بزرگ مرد سبب شده بود تا همه او را دوست داشته باشند.

مردمی بودن، شاخصه اصلی سردار دلها

همایون رهبران کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به محبوبیت حاج قاسم اظهار داشت: همیشه در تاریخ کسانی که منادی آزادی بوده و علمدار دفاع از مظلومان بوده اند، محبوبیت خاصی داشته اند و سردار سلیمانی در بین کل ملت های دنیا به دلیل مردمی بودن و فریاد رسی محبوبیت خاصی دارد.

وی افزود: محبوبیت حاج قاسم در بین ملت هایی که مظلوم واقع شده اند، روز به روز بیشتر شده و علیرغم همه سیاه نمایی رسانه ای اما بازهم سردار سلیمانی به عنوان فردی که رهبری جبهه مقاومت را بر علیه تروریست ها داشت، محبوب است اگرچه رسانه های غرب تلاش می کنند تا شخصیت سردار سلیمانی را نیز ترور کنند اما این توطئه ها اثری ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مکتب حاج قاسم، تصریح کرد: هرچه جلوتر برویم بر مکتب حاج قاسم هم در منطقه و هم در فرامنطقه ای افزوده می شود و مشخص می شود که سیاست های وی در منطقه چقدر برای امنیت اثرگذار بوده است و یکی دیگر از رازهای محبوبیت حاج قاسم این است که جریان هایی که برای ناامنی ظهور و بروز کرده بودند را ریشه کن کرد.

رهبران عنوان کرد: سردار دلها با نیت خالص و مخلصانه در میدان های نبرد حاضر می شد و خودگذشتگی یکی دیگر از ویژگی های وی بود چرا که برای بشریت و انسانیت جان خود را تقدیم کرد و در این راه به درجه شهادت رسید.

وی بیان کرد: یکی دیگر از شاخصه های بسیار مهم حاج قاسم، در کنار مردم بودن است و همیشه و در هر جایی که نیاز بود در بین مردم حضور داشت و همین سبب شده بود تا همه مردم این بزرگ مرد را به خوبی بشناسند و او را صمیمانه دوست داشته باشند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی به عنوان پرچمدار مقاومت در مقابل استکبار ایستاد و در راه امنیت و ایستادگی در برابر دشمن به شهادت رسید.

انتهای پیام/