محمدولی با اشاره به اجرای قانون «حذف مالیات بر ارزش‌افزوده طلا»، گفت: حذف مالیات بر ارزش طلا باعث افزایش تقاضا می‌شود و امیدواریم رونق دوباره به بازار طلا باز گردد.

عبادالله محمدولی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: طرح مالیات بر ارزش افزوده طلا یک قانون است که از ۱۳ دی ماه اجرایی و همه همکاران ما ملزم به اجرای آن هستند.

وی افزود: حدود ۱۰ سال است که پیگیر این موضوع هستیم تا این طرح عملیاتی و اجرایی شود؛ در حال حاضر این اتفاق بسیار خوبی است، چرا که طی این مدت آسیب جدی به بازار زدند و بسیاری از مشتری‌های ما از بازار طلا خارج شدند.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا وجواهر عنوان کرد: طی ۱۰ سال گذشته فرهنگ جامعه ما نیز تغییر کرده و مردم به سمت بدلیجات روی آوردند پس برای احیای مجدد بازار طلا زمان لازم است تا انشالله در آینده بازار طلا و جواهر نیز رونق خود را مانند سابق به دست آورد.

وی تصریح کرد: از امروز همکاران ما این مورد را در فاکتور‌هایشان قید می کنند و مالیات را از اصل طلا نمی‌گیرند و از اجرت و ارزش افزوده طلا کسر می کنند.

محمدولی گفت: برخی دوستان رونق بازار را با ارزانی طلا و جواهر مطابقت می‌دهند در حالی که ما با این طرح به هیچ وجه در بازار طلا نمی توانیم تاثیرات مستقیمی بر قیمت مثبت و منفی طلا داشته‌باشیم؛ در گذشته یکسری هزینه‌های سرباری متوجه تولید طلا شده بود که امروز بخشی از آن هزینه ها را حذف کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هنوز هم یکسری هزینه های اضافی را در بحث طلا داریم که با حذف آن‌ها می‌توانیم امیدوار باشیم که رونق دوباره به بازار کسب و کارطلا بازگردد و بسیار امیدواریم که این اتفاق برای اعضای صنف و صنعت ما بیفتد.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا وجواهر با بیان اینکه حذف مالیات بر ارزش افزوده تاثیری بر کاهش قیمت طلا ندارد، افزود: فرض کنید امروز قیمت طلا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است، میزان اجرتی که به آن طلا داده می شود هیچ تاثیری برروی قیمت اصلی طلا ندارد ولی هزینه های سربار باعث شده که مزیت کالای سرمایه ای و سرمایه بر اندوخته در ۱۰ سال گذشته باطن خود را از دست داده باشد؛ اعتقاد ما بر این است که دوباره بتوانیم رویکرد مردم را برای خرید طلا به عنوان زر و زیور احیا کنیم که گمان می‌کنم در این زمینه‌ بتواند ما را به آینده بازار طلا امیدوار کند.

وی اظهارداشت: در آینده نزدیک پایان سال میلادی و شمسی را داریم که حجمی از تقاضا برای خرید را روانه بازار می کند که براین اساس قیمت طلا و اونس جهانی رو به افزایش است و ما براین اساس افزایش قیمت طلا را با یک شیب ملایم در بازارهای جهانی و داخلی پیش بینی می کنیم.

محمد ولی بیان کرد: حذف مالیات بر ارزش طلا باعث افزایش تقاضا می‌شود و اگر تاکنون ۱۰ مورد تقاضا برای خرید داشته باشیم به ۱۵ مورد افزایش یابد، همین برای ما امیدوار کننده ‌است که در میان مدت مشکلات این حوزه برطرف شود.

انتهای پیام/